اخبارهمدان

جلسه ساماندهی ائمه جماعات مدارس استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، جلسه ساماندهی ائمه جماعات مدارس استان همدان باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، عباس تجری رئیس گروه قرآن، نماز و عترت آموزش و پرورش استان همدان، کارشناسان ستاد اقامه نماز و کارکنان دستگاه های متولی روز شنبه بیست و یکم آبان در محل ستاد اقامه نماز استان همدان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان با بیان اهمیت اقامه نماز در مدارس بیان کرد: مهترین الگو وکار فرهنگی برپایی درست وبه موقع نماز جماعت در مدارس است و باید در نظر بگیریم اگر تمام کارها و امورات کشور در خدمت نماز باشد می توانیم دغدغه های خود در خصوص این فریضه مهم را حل کنیم.

وی افزود: ارائه آمار از جانب دستگاه ها صرفا راه حل نمی باشد و باید طی جلساتی که برگزار می شود سازو کارها مشخص شود تا خروجی مد نظر شکل بگیرد. مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان ادامه داد: ایجاد همدلی در بین دستگاه ها بهترین راه حل جهت برطرف کردن مشکلات نمازی در مدارس خواهد بود.

حسنی حلم با اشاره استفاده از تجارب مدیران و معاونین موفق در آموزش و پرورش تشریح کرد:  استفاده از تجارب مدیران و معاونین موفق در مدارس سطح استان باید سرلوحه قرار گیرد تا موضوعات نمازی را بشود به دانش آموزان بهتر از پیش آموزش داد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین شاکری کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان همدان توضیحاتی در خصوص مهارت آموزی دانش آموزان توسط ائمه جماعات مدارس، نظارت بر ائمه جماعات و روحانیون حاضر در مدارس، تبلیغ ائمه جماعات و… بیان کرد.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه نمایندگان و مسئولین ادارات زیربط به بیان دیدگاه خود درخصوص حضور ائمه جماعات در مدارس پرجمعیت، استفاده از ظرفیت روحانیون ادارات در آموزش و پرورش و حضور کودکان و نوجوانان در مساجد پرداختند.

جلسه ساماندهی ائمه جماعات مدارس استان همدان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا