اخبارقممعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

نشست ساماندهی اقامه نماز مدارس سراسر کشور در قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، نشست ساماندهی اقامه نماز مدارس سراسر کشور، صبح دوشنبه، یازدهم تیرماه با حضور مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور و مدیران ستاد و مزکر تخصصی نماز استان و مدیرکل مدارس طرح امین به میزبانی معاون منابع انسانی و مالی مرکز خدمات حوزه های علمیه برگزار شد.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز در این نشست ضمن تشکر از حمایت های مرکز خدمات حوزه های علمیه از ائمه جماعات مدارس به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به نماز نسل نو اشاره کرد و گفت: با توجه به منویات معظم‌له “نماز نسل نو” موضوع چند سال اخیر اجلاس های سراسری نماز قرار گرفته است و ستاد اقامه نماز از هر ظرفیتی در تعالی نماز در بین نسل نو استفاده می کند.

منصور سرگزی در ادامه به تاکیدات دفتر مقام معظم رهبری و حجت الاسلام و المسلمین استاد قرائتی اشاره و خاطر نشان کرد: باید بستر حضور طلاب در مدارس را فراهم کنیم تا طلاب با آسودگی خاطر مضاعفی در کنار نسل نو حاضر شوند.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از همکاری های ستاد اقامه نماز با آموزش و پرورش پرداخت و گفت: دوره های آموزشی مختلف ویژه نسل نو در مدارس برگزار می شود که در امتداد این امر، دوره آموزشی و توانمندسازی ائمه جماعات مدارس برخی از استان ها در فصل تابستان و برخی دیگر در طول سال تحصیلی برگزار خواهد شد.

سرگزی همچنین از آمادگی مجموعه های استاد قرائتی در برگزاری دوره های آموزشی و مهارت افزایی روحانیون خبر داد و گفت: ما در ستاد اقامه نماز، بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و ستاد تفسیر قرآن کریم آماده برگزاری دوره های آموزشی و توانمندسازی روحانیون هستیم.

معاون منابع انسانی و مالی مرکز مدیریت حوزه های علمیه نیز در این نشست آغاز فرهنگ سازی ها از مدارس را مورد تاکید قرار داد و گفت: می بایست با نهادینه سازی جایگاه نماز در بین نسل نو، نماز را در جامعه نهادینه کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین حسین جعفریانی همچنین بر لزوم احصاء روحانیون شاخص حاضر در مدارس اشاره و خاطر نشان کرد: تقدیر و تجلیل از روحانیون شاخصی که با حضور در مدارس در ایجاد بستر فرهنگی در محیط آموزشی تلاش می کنند موجب اهتمام مضاعف دیگر روحانیون نیز خواهد بود.

میکائیل باقری مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش نیز در این نشست با ارائه آماری از روحانیون حاضر در مدارس سراسر کشور گفت: وزارت آموزش و پرورش نیازمند حمایت دیگر دستگاه ها و نهاد ها در تامین مادی و معنوی ائمه جماعات غیر همکار در مدارس است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این نشست بر لزوم ایجاد بستر حمایتی مجزا از ائمه جماعات حاضر در مدارس تاکید کرد.

از ارتباط بر خط مرکز مدیریت حوزه های علمیه با مدارس، برگزاری دوره های آموزشی توافقی فی مابین ستاد اقامه نماز و مرکز مدیریت حوزه های علمیه برای طلاب حاضر در مدارس، حمایت آموزش و پرورش از طلاب شاغل در وزارت و حمایت مرکز مدیریت از طلاب غیر شاغل می توان به عنوان مصوبات نشست ساماندهی به اقامه نماز مدارس یاد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا