اخبارتهران

جلسه شواری ساماندهی امور مساجد شهرستان قدس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، جلسه شورای ساماندهی امور مساجد شهرستان قدس  با حضور امام جمعه، فرماندار، دبیر اقامه نماز شهرستان،  مسئول امورمساجد و تعدادی ازمسئولین شهرستان و جمعی از جوانان مسجد حضرت قائم(عج) و امام جماعت مسجد امام رضا علیه السلام در دفتر امام جمعه شهرستان قدس در تاریخ اول شهریور برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین جوکار  در خصوص ادامه روند ساخت مسجد امام علی علیه السلام در شهرک فرزان اظهار داشت: مسجد در حال ساخت است و می توان با ایمن سازی برای اقامه نماز جماعت فضا را آماده کرد.

وی افزود: در کنار بوستان شهرک الغدیر زمینی برای مسجد جانمایی گردیده که نیاز به پیگیری شهرداری برای امور فنی و مهندسی دارد. و در شهرک الهیه زمین مشخص شده و به نقشه نهایی رسیده و در مراحل فنی مهندسی قرار گرفته است.

وی برنامه ریزی جوانان مسجد حضرت قائم(عج) که ماهانه مبالغی را برای توسعه مسجد پس‌انداز می‌کنند، قابل تحسین دانست و گفت: فضای مسجد حضرت قائم(عج) گرچه بسیار کوچک است اما با حضور جوانان و نوجوانان فرهنگی، این مسجد یکی از پر کارکردترین مساجد است.

امام جمعه شهرستان در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش فعالیت و حضور جوانان و نوجوانان در مسجد حضرت قائم(عج)، به همت فرماندار و شهردار، برای توسعه فضای مسجد، پیگیری‌ها در جهت دعوت از همسایه های مجاور مسجد برای افزایش فضا و مشارکت در این امر خداپسندانه آغاز شده است.

فرماندار شهرستان قدس در این جلسه اظهار داشت: توسعه و ایجاد مساجد درنقاط مختلف شهرستان ضروری است و هیئت امنای مساجد، باید فعالیت های مصلی نماز جمعه را برای اهمیت دادن به نوجوانان و جوانان الگو قرار دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا