اخبارسیستان و بلوچستان

شورای نماز شهرستان هامون برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان هامون روز چهارشنبه بیست و دوم آذرماه ماه با حضور حاجی حسینی فرماندار، حجت الاسلام والمسلمین گزمه امام جمعه، سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و اعضای شورای اداری و شورای اقامه نماز شهرستان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان زابل برگزار شد.

امام جمعه شهرستان هامون در ایتدا پیرامون آثار و اسرار نماز بیاناتی را ایراد و اظهار کرد: طبق آیه ۴۱ سوره حج  بهترین عمل در آموزه‌های اسلامی ما نماز اول وقت است و تمام مسائل دنیوی و اُخروی ما تابع نماز می باشد.

وی گفت: اولین کسانی که درجامعه اسلامی باید اهتمام فراوان و ویژه به نماز داشته باشند مدیران و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران هستند چرا که بیشترین تأثیر را در جامعه در اگوسازی مسائل دینی دارند.

در ادامه سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز ضمن عرض تسلیت ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) ، در راستای فرآیند ارزیابی عملکرد دستگاه ها در زمینه برنامه های مصوب کشوری و بومی استان و همچنین توسعه و ترویج فرهنگ نماز توضیحاتی را بصورت کامل به نمایندگان دستگاه ها ارائه داد.

وی در ادامه جلسه، چگونگی بارگذاری و ثبت اطلاعات عملکردی در سامانه سجاده را برای دستگاه ها تبیین و نکاتی را در اینخصوص بیان کرد.

وی اشاره کرد: برگزاری نماز جماعت اول وقت در تمامی ادارات شهرستان از اهمیت والایی برخوردار است و تعطیلی تمامی جلسات ادارات شهرستان در وقت اذان و اقامه نماز جماعت اول وقت از برنامه هایی است که باید در شهرستان نیز اجرا شود.

شورای نماز هامون

مدیر ستاد اقامه نماز استان طنین انداز شدن نوای دلنشین اذان در فضای داخلی و خارجی ادارات، برگزاری جلساتی با موضوع تبیین اهمیت نماز بصورت جداگانه برای کارکنان هر یک از ادارات شهرستان، تشکیل شورای اقامه نماز دستگاه ها و اختصاص وقتی جهت اقامه نماز را از دیگر فعالیتهای دستگاه ها برشمرد.

در ادامه سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان برای ایجاد  همفکری و رفع موانع نماز خانه ها و مساجد بین راهی گزارشی از بازدیدهای میدانی انجام شده از سکوها و مساجد بین راهی در شش ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ ارائه و همچنین پیرامون ارزیابی عملکرد دستگاه ها در سال ۱۴۰۲ نیز توضیحاتی را بیان کرد که پس از بحث و تبادل نظر در بین اعضاء مواردی به تصویب اعضاء رسید.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در پایان گفت: اهتمام و همیاری و عملکرد مطلوب مدیران و دبیران اقامه نماز ادارات شهرستان در اجرای برنامه های ابلاغی توسعه و ترویج فرهنگ نماز در سال ۱۴۰۲ باعث می شود تا بتوانیم به لطف خدا در شهرستان هامون نیز آثار خوب و شایسته ای پیرامون اقامه نماز ایجاد شود البته که هنوز با توجه به اینکه برنامه های شاخص و تاثیر گذاری در حوزه نماز و مهدویت در استان برگزار شده نتوانسته ایم  حق نماز را به درستی ادا کنیم و در این زمینه کار بسیاری در پیش داریم.

در ادامه حاجی حسینی فرماندار شهرستان هامون گفت: همه مسئولین ادرات در شهرستان باید بیش از پیش نسبت به نماز دغدغه داشته باشند و به عنوان بالاترین مقام در دستگاه اول از خود شروع کنند و در نماز جماعت اول وقت حضور فعال داشته باشند.

حاجی حسینی در ادامه بیان داشت: متاسفانه بعضا دیده می‌شود که رؤسای ادارات در در جلسات شورای فرهنگی و نماز جماعت دستگاه شرکت نمی کنند که این کار باعث ضایع شدن برنامه های اجرایی در حوزه نماز خواهد شد.

وی متذکر شد: حضور مسئولین دستگاه های و اعضای شورای اداری  و شورای اقامه نماز شهرستان در جلسات باعث رفع مشکلات و موانع می شود و در نهایت کارها به نتیجه خواهد رسید.

در ادامه فرماندار شهرستان هامون اظهار داشت: بنده این قول را خواهم داد تا طبق آیین نامه ابلاغی شورای اقامه نماز کشور، در اولین فرصت دومین جلسه شورای اقامه نماز را در شهرستان هامون با حضور تمامی اعضا تشکیل و موانع و مشکلات را بررسی و بصورت مستمر پیگیری و حل و فصل کنیم.

وی ادامه داد: باید جلسات در شهرستان بصورت فصلی و مستمر برگزار شود و تمامی دستگاه های عضو نیز کمیسیون ها یا کارگرو های اندیشه ورزی را با هدف بررسی مشکلات نوجوانان و جوانان به نماز تشکیل دهند تا بتوانیم در این مورد نیز مشکلات جوانان را نیز پیگیری کنیم.

در پایان جلسه شورای اقامه نماز ، حکم حجت الاسلام والمسلمین اسدی به عنوان دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان هامون توسط  فرماندار و امام جمعه شهرستان تقدیم شد.

شورای نماز هامون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا