اخبارخراسان رضوی

نگاه ما به نماز باید نگاه تربیتی باشد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی و به نقل از خبرگزاری پانا در حاشیه مراسم زنگ نماز دانش آموزی، مدیر ستاد اقامه نماز استان در گفتگویی با خبرنگار این خبرگزاری گفت: سال تحصیلی جدید را خدمت همه دانش آموزان تبریک عرض می کنم. در بحث نماز مدارس ضمن واجب شرعی بودن نماز، نگاه ما به نماز باید نگاه تربیتی باشد، مانند معلمی که برای زیبا شدن خط دانش آموز به او تکلیف می دهد.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی ادامه داد: خداوند هم برای زیبا شدن زندگی به ما تکلیف نماز داده است، زیرا نماز ما را از گناهان دور می کند و دوری از گناهان باعث زیبایی زندگی می شود.

وی افزود: درست است که ما نماز را برای سپاس از خداوند می‌خوانیم اما نماز برای ما انسان ها طراحی شده است و نماز یک طراحی تربیتی دارد.

سبحانی نیا اظهار کرد: ما باید زمینه ای فراهم کنیم که دانش آموزان قبل از آنکه جسمشان به سمت نماز برود روح و جان آنها به سمت نماز کشیده شود و نماز را از حالت تحمیلی در مدارس خارج کنیم و روی شوق پروری دانش آموز سرمایه گذاری کنیم.

حجت السلام و المسلمین سبحانی نیا در پایان خاطر نشان کرد: اگر حالت تحمیلی و اجباری بودن نماز در مدارس پیدا شود شاید جسم دانش آموز به سمت نماز حرکت کند ولی دل و جان وی هرگز به سمت نماز کشیده نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا