اخبارکردستان

کارگروه نظارت بر نمازخانه های راه های مواصلاتی تشکیل شد

معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استانداری: صدور بخشنامه 15 ماده ای وزیر کشور و منصوب شدن استاندار به عنوان رئیس شورای اقامه نماز استان نشان از اهمیت بالای موضوع نماز است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، در روز بیست و پنجم مهر ماه جلسه کارگروه نظارت بر نمازخانه های راههای مواصلاتی با حضور معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استانداری کردستان، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری، اوقاف و امور خیریه، راهداری و حمل و نقل جاده ای و شرکت پخش فراورده های نفتی برگزار شد.

در ابتدای جلسه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استانداری بابت تشکیل این جلسه افزود: استان‌ کردستان به مهمان‌ نوازی مشهور است لذا باید برای مهمانان از هر نظر آمادگی لازم را داشته باشیم از جمله توجه به معنویات آن ها که ایجاد نمازخانه های مناسب در راه های مواصلاتی است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان گفت: نمازخانه هایی وجود دارد که تحت پوشش شرکت پخش فراورده های نفتی،میراث فرهنگی و گردشگری و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای است که نواقصاتی دارند و لازم است مورد بررسی قرار گیرند و در جهت رفع آن نواقصات اقدامات لازم صورت گیرد. این کارگروه ضمن توجه به نگهداری نمازخانه های فعلی باید با بررسی دقیق و کارشناسانه نسبت به جانمایی نمازخانه های مورد نیاز در راه های مواصلاتی اقدام کند.

وی گفت: لازم است درخصوص پروژه های اجرایی مانند ساخت مجتمع های تجاری، نمازخانه و در انبوه سازی و مجتمع های مسکونی، دسترسی به مساجد را جزو الزامات برای گرفتن مجوز ساخت قرار داد.

عظیمی افزود: لازم به ذکر است که بعضی از جایگاه های سوخت از هر نظر در زمینه ‌نماز خانه ها و وضوخانه ها به خوبی ظاهر شده اند اما در بعضی نقاط معایب و‌نواقصاتی وجود دارد که لازم است در رفع آن ها تلاش و پیگیری شود.

وی گفت: نمازخانه های موجود باید از نظر فرش مناسب، مهر، لامپ و روشنایی، تهویه ‌مناسب،نظافت و… مورد نظارت و بررسی قرار گیرند.

رشیدی پور معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی استانداری ضمن تشکر از مدیر ستاد اقامه نماز درخصوص پیگیری های لازم‌ جهت تشکیل جلسه گفت: صدور بخشنامه ۱۵ ماده ای وزیر کشور و منصوب شدن استاندار به عنوان رئیس شورای اقامه نماز استان نشان از اهمیت بالای موضوع نماز است.

وی افزود:انتظار می رود با تشکیل و استمرار این جلسات نسبت به مشکلاتی که در نمازخانه های راه های مواصلاتی وجود دارد اقدام شود و اگر چنانچه در مسیر هایی نیاز باشد که نمازخانه جدید احداث شود باید در این کارگروه تصویب گردد و جهت تامین منابع مالی به مسئولین ذی ربط گزارش گردد.

وی به اعضای کارگروه که به نوعی متولی نمازخانه ها و مساجد بین راهی هستند تاکید کرد که در نگهداری، نظافت و تجهیز نمازخانه های بین راهی توجه لازم داشته باشند.

در پایان هر یک از اعضای حاضر در جلسه نکته نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

کارگروه نظارت بر نمازخانه های راه های مواصلاتی تشکیل شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا