اخبارتهران

شورای اقامه نماز شهرستان پاکدشت برگزار شد

بهشتی: خداوند متعال در قرآن‌کریم یکی از وظایف حاکمیتی پیامبر را، اقامه نماز قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان پاکدشت روز سه شنبه هشتم خرداد ماه با حضور حجت‌الاسلام‌ و المسلمین بهشتی سرپرست ستاد اقامه نماز استان تهران، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین جوکار امام جمعه، کارخانه فرماندار، حجت‌الاسلام اردستانی دبیر ستاد اقامه نماز و رؤسای ادارات شهرستان برگزار شد.

در این جلسه بهشتی ضمن تأکید بر این که بر اساس قوانین و اسناد بالا دستی، فرماندران موظّفند جلسه شورای اقامه نماز شهرستان ‌را هر دو ماه یکبار برگزار کنند؛ گفت: خداوند متعال در قرآن کریم و خطاب به پیامبر اسلام، اقامه نماز را یک وظیفه حاکمیتی قرار داده است؛ فلذا این مسئولیت برای ما به عنوان کارگزاران نظام اسلامی، یک حجت شرعی است.

سرپرست ستاد اقامه نماز خاطر نشان کرد: تا به امروز سی اجلاس سراسری نماز برگزار شده است که مقام معظّم رهبری مدظله‌العالی برای هر سی اجلاس پیام‌هایی را ارسال فرمودند؛ این نشان از جایگاه و اهمیت فرهنگ اقامه نماز در رأس حکومت اسلامی دارد فلذا توقع و خواهش ما از فرماندار و امام جمعه محترم اهتمام ویژه به بحث گسترش فرهنگ اقامه نماز در سطح جامعه بویژه در بین نسل‌نو است.

بهشتی گفت: ما در محموعه ستاد اقامه نماز استان تهران آمادگی و زیرساخت‌های لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی توانمندسازی مدیران، معلمان، امامان جماعت و … را در حوزه اقامه نماز داریم.

در ادامه حجت‌الاسلام جوکار امام جمعه شهرستان با بیان اینکه از شاخصه‌های مهم مسئولان مؤمن در نظام اسلامی اقامه نماز، خواندن و تفسیر قرآن کریم و جهاد در راه خدا است؛ گفت: اولویت دار ترین کار برای مدیران دستگاه‌های اجرایی باید کمک به گسترش فرهنگ اقامه نماز باشد.

امام جمعه پاکدشت با بیان اینکه در حوزه آموزش و توانمندسازی در مدارس باید یک کار جهادی صورت گیرد؛ گفت: در خصوص نمازخانه‌های مدارسی که امام جماعت ندارند باید یک چاره اندیشی کرد.

جوکار با توجه به اهمیت توانمندسازی ائمه جماعات مساجد، ادارات و مدارس، اظهار داشت: یکی از فعالیت‌های مهم در جهت مهرات‌افزایی ائمه جماعات برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت می‌باشد.

شورای اقامه نماز شهرستان پاکدشت برگزار شد

شورای اقامه نماز شهرستان پاکدشت برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا