اخباربین الملل

اقامه نماز فلسطینیان مقابل مقر کمیته صلیب سرخ و درخواست برای آزادی اسرا + عکس

ده‌ها فلسطینی شب گذشته، ۲۹ فروردین با اقامه نماز مقابل مقر کمیته صلیبح سرخ، آزادی شیخ عدنان، رهبر جهاد اسلامی که در اعتصاب غذا به سر می‌برد و سایر اسرای فلسطینی را خواستار شدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز به نقل از ایکنا، ده‌ها نفر از فلسطینیان شامگاه سه شنبه در مقابل مقر کمیته بین المللی صلیب سرخ در غرب شهر غزه برای اعلام همبستگی با اسرای فلسطینی و بخصوص شیخ خضرعدنان از رهبران جنبش جهاد اسلامی که در اعتصاب غذا به سر می‌برد، نمازگزاردند.

در این مراسم که توسط جنبش جهاد اسلامی و بنیاد شهدا و اسرای مهجه القدس برگزار شد، شهروندان فلسطینی پس از اقامه نماز تراویح برای رفع بلا از سر شیخ عدنان و همه اسرای فلسطینی در داخل زندان‌های رژیم صهیونیستی و آزادی نزدیک آنها دعا کردند.

شیخ خضر عدنان، از رهبران شناخته شده جنبش جهاد اسلامی است که در اعتراض به بازداشت خودسرانه توسط نظامیان صهیونیستی برای هفتاد و سومین روز متوالی است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

رنده موسی، همسر این اسیر فلسطینی روز گذشته تأکید کرد که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در دفاع از حقوق و خواسته‌های همسرش کوتاهی می‌کند.

وی توضیح داد: شیخ عدنان از زندان الرمله به بیمارستان منتقل شده و اصلاً قادر به صحبت کردن نیست و با حالات استفراغ کمی خون، ضربان قلب تند و اسپاسم در دست‌ها و پاها و زردی صورت وضعیت سلامت بسیار سختی دارد.

موسی افزود: با وجود اینکه همسرش چندین بار تاکنون چندین بار به کما رفته و نیمی از وزن خود را از دست داده مورد معاینات پزشکی قرار نمی‌گیرد و دادگاه رژیم صهیونیستی هم درخواست بررسی آزادی وی را مرتب به تعویق می‌اندازد.

شیخ خضر عدنان، اهل شهرک عرابه استان جنین در شمال کرانه باختری است. او متأهل و صاحب ۹ فرزند است. وی پیش از این هم ۱۳ بار و در مجموع هشت سال را به دلیل عضویت و فعالیت در صفوف جنبش جهاد اسلامی فلسطین در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر بوده است.

شیخ عدنان همچنین در دوران اسارت قبلی خود چهار مرتبه با اعتصاب غذا رژیم صهیونیستی را وادار به تسلیم شدن در برابر حق خود برای آزادی کرده بود.

اقامه نماز فلسطینیان مقابل مقر کمیته صلیب سرخ اقامه نماز فلسطینیان مقابل مقر کمیته صلیب سرخ اقامه نماز فلسطینیان مقابل مقر کمیته صلیب سرخ اقامه نماز فلسطینیان مقابل مقر کمیته صلیب سرخ اقامه نماز فلسطینیان مقابل مقر کمیته صلیب سرخ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا