آذربایجان شرقیاخبار

مصاحبه مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان شرقی با خبر گزاری پانا در روز جهانی مسجد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، مصاحبه حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، با خبر گذاری پانا، در روز جهانی مساجد، روز دوشنبه سی ام مرداد ماه انجام شد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره به نقش مسجد در تربیت انسان، گفت: مسجد از جمله مکانی است که انسان در آنجا خوب تربیت و خوب بندگی می‌کند در این راستا باید تمام تلاش خود را برای طراحی طرح ها و فعالیت هایی که موجب جذب شدن نوجوانان و جوانان امروز در مساجد می‌شود انجام دهیم تا شاهد موفقیت ها و عاقبت بخیری آنان در سطح جامعه باشیم.

وی در رابطه با روز جهانی مسجد ضمن اشاره بر اینکه مساجد کانون ذکر عبادت، اندیشه و معرفت است، افزود: مساجد همچون سنگر هستند چرا که افرادی که امروزه جزء افراد موفق هستند تربیت یافته مکتب و سنگر مسجد هستند.

وی ادامه داد: یکی از شاخه‌های اساسی مسجد، نماز است و لذا در این راستا مسلمانان در سال یک بار در دور کعبه دور خانه خدا جمع می شوند برای عبادت، در هر هفته هم در مراکز شهرستان ها مومنین دور هم جمع می شوند برای اقامه نماز جمعه و روزی هم سه بار در مساجد محله برای اقامه نماز یومیه گرد هم میایند، که هدف از این گردهمایی ها اطلاع مومنین از همدیگر است، اگر این برنامه به خوبی اجراء شود مشکلی در جهان اسلام نخواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امید است با اقداماتی که در راستای پررنگ شدن نقش مساجد در سطح جامعه انجام می‌شود در آینده ای نه چندان دور زمینه برای پررونق شدن و پررنگ شدن مساجد فراهم شود تا شاهد رویداد های عالی در سطح جامعه باشیم.

منبع خبر: خبرگذاری پانا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا