اخبارخراسان رضوی

کارگاه آموزشی معارف نماز ویژه خبرنگاران خبرگزاری پانا در خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، نشست صمیمی و آموزشی با خبرنگاران خبرگزاری پانا و پیشتازان سازمان دانش آموزی خراسان رضوی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز و حجت رضازاده رئیس سازمان دانش آموزی استان، پنج شنبه ۱۷ فروردین ماه برگزار گردید.

در این نشست که به صورت کارگاه آموزشی و نحوه استفاده از ظرفیت ستاد اقامه نماز و سازمان دانش آموزی و خبرگزاری پانا در توسعه فرهنگ نماز تشکیل شده بود ابتدا رییس سازمان دانش آموزی استان گزارشی از سیاست ها و برنامه های فرهنگی آموزشی سازمان دانش آموزی ارائه کرد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در جمع فعالین عضو پانا مطالبی نسبت به ضرورت شناخت جامعه برای فعالیت های فرهنگی و دینی را یادآوری کرد و افزود: امروزه، دنیا پیچیده است و شما هم توانمند هستید؛ رسانه در دنیای امروز، دروغ را واقعیت و شب را روز بیان می‌کند. رسانه حکومت را ساقط می‌کند شما نسلی هستید که الگو دارید. هر کدام از شماها در صورت خودباوری، می‌توانید برهم زننده نقشه شیطانی باشید.

وی افزود: خبرنگار، برای بیان فضیلت‌های دینی باید به روشی که دلنشین باشد نه چشم نواز، کار خود را سازمان دهی کند. شما فعالین توانمند در حوزه هنر و فعالیت های رسانه می توانید در جمع دانش آموزان دیگر در مدرسه و کلاس خود نقش مرجع بودن را برای آنان داشته باشید یعنی براساس مطالعه و طی دوره های تخصصی نماز به راحتی پاسخگوی سوالات آنان باشید.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا اظهار کرد: ستاد اقامه نماز آمادگی دارد زمینه حضور فعال شما را در برنامه های فرهنگی و مسابقات حوزه نماز فراهم نماید و هر فصلی فعالیت های دانش آموزان فعال در حوزه نماز و قرآن در خبرگزاری پانا را با همکاری سازمان دانش آموزی جمع بندی و از بهترین فعالان این حوزه تقدیر به عمل آید.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی اشاره کرد: در گذشته‌های دور، در مدارس اصول دین، احکام و اخلاق را همیشه آموزش می‌دادند. متاسفانه در جامعه امروز، به دلیل بی‌توجهی و اطلاعات غلط هویت دینی دانش آموزان در حال ریزش است.

وی تصریح کرد: یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید، راهنمایی مطالعه است و با شناسایی کتاب‌های مناسب هر گروه سنی، آن‌ها را با کتاب‌های خوب آشنا کنید. به شما توصیه می‌کنم سیر مطالعاتی داشته باشید.

سبحانی نیا در خصوص سیرمطالعاتی دانش آموزان یادآور شد: شما خبرنگاران باید مخاطب شناسی را بیاموزید. کتاب‌های “فرمول زندگی” و “بی‌نماز خوشبخت‌تر است” از دسته کتاب‌هایی هستند که می‌توانید برای راهنمایی افراد در زمینه‌های دینی استفاده کنید.

در پایان فرصتی ایجاد شد تا دانش آموزان سوالات خود و نحوه همکاری با ستاد اقامه نماز مطرح نمایند که پس از بیان پرسش ها مدیر ستاد اقامه نماز نسبت به نحوه همکاری با ستاد اقامه نماز با حمایت و پشتیبانی سازمان دانش آموزی گفت: با استفاده از ظرفیت و اساتید متخصص در حوزه معارف نماز دوره های آموزشی حضوری و غیرحضوری را می شود طراحی کرد و این جلسات را تشکیل داد که خبرنگاران با کسب توانمندی های لازم حتی بتوانند به عنوان مدرسین تخصصی حوزه ی نماز برای دانش آموزان و در رده سنی خود نقش آفرین باشند.

پس از این کارگاه مدیر ستاد اقامه نماز در نشستی با رییس سازمان دانش آموزی پس ازتبادل نظر نسبت به ظرفیت ها و فرصت ها، مقرر شد پیشنهادات از هر دو طرف مطرح و در قالب یک تفاهم نامه امضا گردد.

کارگاه آموزشی معارف نماز با حضور مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی ویژه خبرنگاران خبرگزاری پانا تشکیل شد کارگاه آموزشی معارف نماز با حضور مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی ویژه خبرنگاران خبرگزاری پانا تشکیل شدکارگاه آموزشی معارف نماز با حضور مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی ویژه خبرنگاران خبرگزاری پانا تشکیل شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا