اخبارقزوین

دیدار مدیر ستاد اقامه نماز قزوین با مدیر دبیرستان پاسداران

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز با مرادی مدیریت جدید دبیرستان پاسداران قزوین مورخه بیست و هفتم آذرماه دیدار کرد.

در ابتدای جلسه مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تشکر از مدیریت جدید و تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: این دبیرستان چه در گذشته و چه در حال یکی از مدارس شاخص بوده و هست و از مدیریت جدید انتظار می‌رود که در حفظ این جایگاه تمام تلاش خود را به کار ببرد.

حجت‌الاسلام موسوی عنوان کرد: برای اقامه نماز جماعت در مدارس نباید از دبیران دروس تخصصی غفلت کرد. دبیران این دروس در میان دانش آموزان مقبولیت بیشتری و با مشکلات نسل جوان آشنایی دارند و با حضور خود در نماز جماعت به‌طور مستمر اهمیت نماز جماعت را به دانش آموزان نشان می‌دهند.

مدیر ستاد اقامه نماز ادامه داد: باید همه تلاش کنیم تا فرمایش مقام معظم رهبری را محقق کنیم که فرمودند در هدف میان‌مدت، باید چراغ نماز در همه خانه‌ها و خانه دل‌ها روشن باشد و تصمیم بر این شده است که وظیفه هر نهاد نسبت به نماز با توجه به خواسته‌های قرآن و مقام معظم رهبری چه بوده و اگر اقدامی در جهت آن وظیفه انجام‌شده علت موفقیت چیست تا بتوان آن را تقویت کرد و اگر خدایی نکرده ناکامی وجود داشته، علت آن را جویا شویم.

موسوی افزود: در دبیرستان‌ها ۲ ظرفیت وجود دارد؛ اول خود دبیران هستند که با دانش آموزان سروکار دارند و علت بی‌رغبتی و تنبلی نسبت به نماز را به‌راحتی می‌توانند پیدا کنند. ممکن است در ذهن معلم راه‌حلی وجود داشته باشد که به ذهن هیچ‌کسی نرسد. با تشکیل شورای نماز معلمان این فرصت برای بیان این موارد پیدا می‌شود. دومین ظرفیت خود دانش آموزان دلسوز هستند که با بیان نظرات خود می‌توانند باعث جرقه‌ای در ذهن معلم باشند.

مدیر ستاد اقامه نماز تأکید کرد: در برگزاری این شورا باید پیش‌فرض‌های ذهنی کنار گذاشته شود و بدون حب و بغض به مسئله علاقه به نماز در تمام دانش آموزان نگاه کرد.

وی گفت: اولین سؤالی که در قیامت پرسیده می‌شود، نماز است ولی از مسئولین این سؤال به‌طور دیگری پرسیده می‌شود که برای نماز مدرسه و برای خداوند چه‌کارهایی انجام داده‌ای؟ مدیران باید مانند افرادی چون شهید رجایی و ابوترابی پاک دست باشند تا بعد از بازنشستگی باعث شرمندگی آن دستگاه اجرایی نباشند. نماز باعث می‌شود تا مدیر تبدیل به خدمتگزار مردم شود.

در پایان اعضای حاضر به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

مدیر ستاد اقامه نماز با مدیریت دبیرستان پاسداران دیدار کرد مدیر ستاد اقامه نماز با مدیریت دبیرستان پاسداران دیدار کرد مدیر ستاد اقامه نماز با مدیریت دبیرستان پاسداران دیدار کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا