اخبارقم

نشست آسیب شناسی نماز مراکز آموزشی و درمانی قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، نشست آسیب شناسی نماز مراکز آموزشی و درمانی استان، سه شنبه، چهاردهم آذرماه و در آستانه برگزاری هشتمین اجلاس استانی نماز با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مسئول نهاد مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

در این نشست،  مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به آیات ماخلقنا الجن و الانس الا لیعبدون و نیز آیه الذین إن مکناهم فی الأرض أقاموا الصلاه و آتوا الزکاه و أمروا بالمعروف ونهوا عن المنکر، گفت: اهمیت و ضرورت اهتمام به نماز را می بایست در جوامع مختلف تبیین کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد طاهری افزود: علیرغم تاکیدات فراوان بر هدف بودن عبادت و نماز در قرآن کریم، متاسفانه برخی از ما این فریضه و جایگاه و آثار آن غافلیم و در اهتمامی که به این عامل سعادت باید داشته باشیم کوتاهی می ورزیم.

مهدی مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این نشست بر لزوم برنامه ریزی در این حوزه تاکید کرد و گفت: حضور پرشور همکاران در نماز جماعت مورد تاکید و نیازمند برنامه ریزی است تا علاوه بر اقامه نماز اول وقت خدمات رسانی به مراجعین با مشکل روبرو نشود.

در ادامه اساتید ضمن آسیب شناسی موانع حضور همکاران و دانشجویان در نماز جماعت، به بررسی راهکارهای ترویج اقامه نماز اول وقت و حضور پرشور کارکنان در نمازهای جماعت مراکز پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا