آذربایجان غربیاخبار

همکاری دانشگاه‌های پیام نور و آزاد با ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی برای ترویج نماز نسل نو

عمل به منویات مقام معظم رهبری در حوزه نماز نسل نو از برنامه های اصلی و اولویت دار در دانشگاه های استان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی، حجت الاسلام و المسلمین بیگی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های پیام نور و آزاد اسلامی استان، در روز چهارشنبه نهم خرداد ماه با مدیر ستاد اقامه نماز استان دیدار و پیرامون مسائل مرتبط با حوزه اقامه نماز گفتگو و تبادل نظر کرد.

در این دیدار مدیر ستاد اقامه نماز، از عدم وجود همکاری‌ کافی این دو دانشگاه با جمعیت دانشجوی بالا در طول سال های اخیر در حوزه فرهنگ اقامه نماز و اجرای برنامه های اثربخش برای جوانان و دانشجویان انتقاد کرد و خواستار اهتمام جدی مسئول محترم نهاد نمایندگی در این زمینه خطیر شدند.

حجت الاسلام و المسلمین پناهی مدیر ستاد اقامه نماز، در این جلسه بر فضیلت نماز اول وقت تأکید کرد و از مسئول نهاد نمایندگی خواست تا با ارائه راهکارهای نو نسبت به جذب نسل جوان به امور و وظایف دینی، به‌ویژه نماز اول وقت اقدام مقتضی کند.

وی در ادامه خواستار برگزاری نشست‌های هم اندیشی و کرسی های آزاد اندیشی با موضوعات نماز، و مسائل شرعی و دینی با حضور اساتید، دانشجویان، کارکنان و خانواده‌های آن‌ها جهت تعمیق و بهبود شناختی این مسائل در بین نسل نو شد.

در این دیدار تشویق غیر مستقیم دانشجویان به شرکت در این فعالیت‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین روش‌های جذب آن‌ها به امور دینی، به‌ویژه نماز اول وقت مورد تأکید قرار گرفت.

این اقدامات در راستای تقویت فرهنگ اقامه نماز و ایجاد محیطی معنوی در دانشگاه‌ها صورت می‌پذیرد.

گسترش همکاری‌های ستاد اقامه نماز با دانشگاه‌های پیام نور و آزاد آذربایجان غربی در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در حوزه نماز نسل نو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا