اخبارایلام

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه پیام نور استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه پیام نور استان ایلام با حضور فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان و تمامی اعضای شورا در روز چهارشنبه چهارم بهمن ماه در محل سالن جلسات دانشگاه پیام نور استان برگزار شد.

رضایتی در ابتدای جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه پیام نور، به بحث درخصوص اهمیت حضور و توجه مسئولین دانشگاه به امر نماز پرداخت و گفت: خداوند متعال در قرآن می‌فرماید « الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاهَ وَآتَوُا الزَّکَاهَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ ۗ وَلِلَّهِ عَاقِبَهُ الْأُمُورِا» در این مسیر هر فردی که فرصتی برای او ایجاد می‌شود وظیفه دارد تا در مسیر اقامه نماز وظیفه خود را انجام دهد. این آیه نشان می‌دهد که هرکدام از ما در هر جایگاهی که هستیم چه وظیفه خطیر و مهمی در مقابل نمازو اقامه این فریضه نورانی و الهی داریم.

وی افزود: به واقع ستاد اقامه نماز و شورای اقامه نماز به معنای برپایی و برگزاری نماز اول وقت در فضای نمازخانه و مسجد نیست بلکه باید افرادی که به سمت نماز به هر دلیلی نمی‌آیند را با برنامه و با ایجاد انگیزه به سوی نماز هداییت کنیم و برای این اهداف نگاه راهبردی داشته باشیم که در این مسیر باید اقدام به جمع‌آوری اطلاعات و داده‌های مورد نیاز و فهرست کردن نقاط قوت و ضعف داریم.

رضایتی گفت: باید دید در این مسیر دارای چه نقاط قوت و ضعف و چه فرصت‌ها و چالش‌هایی هستیم و در ادامه بر تقویت نقاط قوت و رفع نقاط مشکل اقدام کنیم. به واقع مجموعه این موارد که نگاه راهبردی است باید فهرست شود. باید فکر کرد و وقت گذاشت و بر اساس داشته‌های خود به نتایج و راهبردها برسیم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام در پایان جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه پیام نور استان، حضور مدیران و معاونین در نماز جماعت را یک عامل انگزیشی برای حضور دیگر کارکنان و دانشجویان در نماز جماعت دانست و حضور آنان را در نماز جماعت بصورت منظم و پرتعداد خواستار شد.

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه پیام نور استان ایلام برگزار شد جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه پیام نور استان ایلام برگزار شد جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه پیام نور استان ایلام برگزار شد جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه پیام نور استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا