اخبارخراسان شمالی

فعالیت های شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ ستاد اقامه نماز خراسان شمالی تشریح شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان شمالی، دوازدهم مهرماه حجت الاسلام احمدی فرد مدیر ستاد استان در گفتگو با روابط عمومی به تشریح فعالیت های این ستاد در شش ماهه نخست امسال پرداخت و اظهار داشت: فعالیت های ستاد اقامه نماز خراسان شمالی  در سه حوزه برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی، فرهنگ، آموزش و پژوهش، روابط عمومی و مجمع خیرین مسجد ساز انجام گرفته است.

حجت الاسلام احمدی فرد مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی با اشاره به فعالیت های مجمع خیرین مسجد ساز در استان گفت: در راستای فعالیت های مجمع خیرین مسجدساز در استان پیگیری ها جهت معرفی چندین مسجد در حال ساخت و با پیشرفت قابل توجه به مجمع خیرین مسجد سا تهران از جمله برنامه های این مجمع بود.

فعالیت های نظارتی و بازدیدها

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی در ادامه و با اشاره به فعالیت های نظارتی و ارزیابی در خراسان شمالی افزود: در ابتدای سال و با شروع سفرهای نوروزی بازدید از تمامی مساجد و مجتمع های رفاهی بین راهی در محورهای مواصلاتی استان در بیش از سه مرحله انجام گرفت که خوشبختانه شاهد رفع نواقص و کاستی ها بودیم.

بازدید خراسان شمالی

شورای اقامه نماز دستگاه های اجرایی

وی در ادامه به بازدید از وضعیت اقامه نماز در دستگاههای اجرایی اشاره کرد و گفت: بازدید و سرکشی از نمازخانه های دستگاه های اجرای در مرکز استان و در شهرستان ها توسط دبیران اقامه نماز از دیگر برنامه های معاونت برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد استان بود که طی شش ماهه ابتدای سال تقریبا از تمامی دستگاه های اجرایی بصورت محسوس و نامحسوس بازدید بعمل آمد. همچنین بازدید از کارخانجات و مجتمع های صنعتی نیز با حضور مدیران این مجتمع ها انجام گرفت.

شورای اقامه نماز خراسان شمالی

احمدی فرد بیان کرد: حضور فعال در شورای اقامه نماز دستگاه های اجرایی و همچنین برگزاری شورای اقامه نماز استان با حضور استاندار و سایر اعضای شورای اقامه نماز استان از جمله فعالیت های این معاونت در طی سال بوده است. همچنین نشست ویژه دبیران شهرستان ها و دستگاه های اجرایی در مرکز استان به میزبانی اداره کل تامین اجتماعی استان برگزار گردید.

وی در ادامه به برگزاری شورای اقامه نماز شهرستان ها اشاره کرد و گفت: با پیگیری ها و نامه نگاری های انجام شده شورای اقامه نماز در چند شهرستان از جمله شهرستان اسفراین، بجنورد و… با حضور فرماندار و سایر اعضای این شورا برگزار شد.

شورای اقامه نماز خراسان شمالی

نشست های فرهنگی

مدیر ستاد اقامه نماز استان از برگزاری نشست های فرهنگی و کارگاه های آموزشی خبر داد و اظهار داشت: برگزاری بیش از ۵۰ نشست فرهنگی نمازشناسی و آداب و اسرار نماز در دستگاه های اجرایی ویژه کارکنان و خانواده های آنها با حضور اساتید بومی و مرکز تخصصی نماز و همچنین نشست های شیوه های دعوت به نماز ویژه اقشار مختلف و گروه های موثر اجتماعی و دانش آموزان از جمله برنامه های فرهنگی و آموزشی بوده است.

نشست فرهنگی خراسان شمالی

کارگاه های آموزشی

احمدی فرد در ادامه به نشست های تخصصی نماز ویژه یاوران نماز و برنامه های مصوب حوزه فرهنگ و آموزش اشاره کردو گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه ائمه جماعات مدارس و دستگاه های اجرایی با حضور اساتید مرکز تخصصی نماز مشهد، دوره آموزشی نیک ویژه مربیان مهد های کودک استان، دوره آموزشی ویژه مدیران و معاونین پرورشی استان و همچنین دوره معراج ویژه دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان از جمله برنامه های آموزشی این ستاد بود.

نیک خراسان شمالی

جشنواره ها و رویدادها

وی در ادامه به برگزاری رویدادهای فرهنگی مشترک ستاد اقامه نماز با سایر نهاد ها اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری اختتامیه ششمین مهرواره “با خدا حرف بزن”، آیین رونمایی از ترجمه کتاب”می خواهم نماز بخوانم” به زبان کره ای ویزه کودکان و انتشار پوستر های مسابقه کتابخوانی در دستگاه های اجرایی از جمله فعالیت های فرهنگی ستاد اقامه نماز خراسان شمالی است.

رونمایی از کتاب خراسان شمالی

احمدی فرد در ادامه از دهه فرهنگی ترویج نماز یاد کرد و گفت: بیش از ۲۰برنامه در حوزه های فرهنگی و آموزشی و روابط عمومی با هدف توسعه و ترویج نماز با همکاری دستگاه های اجرایی در استان انجام گرفت.

فعالیت های رسانه ای و روابط عمومی

مدیر ستاد اقامه نماز استان در ادامه به بیان فعالیت های حوزه روابط عمومی پرداخت و افزود: در حوزه فعالیت های روابط عمومی و رسانه ای تولید موشن گرافیک “احکام نماز مسافران” با همکاری روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، دیدار با مدیر کل صداو سیمای استان، تقدیر از خبرنگاران فعال در حوزه نماز و تهیه پوسترهای نمازی جهت دستگاه های اجرایی از دیگر برنامه های این حوزه می باشد.

روابط عمومی خراسان شمالی

حجت الاسلام احمدی فرد در پایان ابراز امیدواری کرد تا در ماه های باقی مانده تا پایان سال جاری فعالیت های ستاد استان رشد چشمگیری داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا