اخبارحوزه ریاستفارس

گردهمایی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس در تاریخ دوازدهم آذرماه، گردهمایی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان فارس به میزبانی شرکت آب منطقه ای استان فارس با حضور زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور و استاندار فارس در محل سالن همایشات شرکت آب منطقه ای برگزار شد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در گردهمایی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان فارس با تقدیر از اقدامات انجام شده برای ترویج فرهنگ نماز و نماز خوانی گفت :در یک نظر سنجی ۹۰ درصد از جامعه آماری گفتند ما نماز را از خانه یاد گرفتیم ، سرمایه گذاری روی مادر خانواده بسیار مهم است ، مادر در خانواده فرهنگ نماز و نماز خوانی را نهادینه می کند. بنا بر این ترویج فرهنگ نماز خوانی باید از خانواده و مدرسه شروع شود.

زرهانی در ادامه افزود: مادر کانون خانواده است و باید روی آن سرمایه گذاری کنیم ، توجه به مدارس هم در اولویت است ، مدرسه خواستگاه کودکان و نوجوانانی است که آینده به دست آنهاست ، اقامه نماز در مدرسه به صورت موثر باید پیگیری شود ، دانش آموز فطرت توحیدی دارد و با نماز توجه به خدا پیدا می کند.

وی همچنین اضافه کرد : اقامه نماز در مدارس بسیار حائز اهمیت است ، نباید از نماز و دانش آموزان غافل شویم ، ارتباط بین دانش آموزان و نماز و روحانیت بسیار مهم است ، تعامل با علما رمز پیروزی است و روحانیت باید بتواند با نسل نو ارتباط پیدا کند ، باید تلخی ها را تحمل کنند ، روحانیت باید پاسخگوی نسل جوان باشد و شبهه را از بین ببرد.

وی ادامه داد: در محیط های کارگری هم روحانیت باید حضور موثر داشته باشد ، کارگران انسان هایی با خدا هستند باید فرصت نماز جماعت در محیط کسب و کار فراهم شود ، کارفرمایان نگران تولید هستند اما نماز مانعی برای تولید نیست ، در محیط های کارگری باید اتاق فکر تشکیل شود و فرهنگ نماز خوانی را ترویج دهد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه اقامه نماز استان ها و شهرستان ها با حضور ائمه جمعه و روسای ادارات تشکیل شود، گفت: برای اقامه نماز برنامه ریزی شود ، شورای اقامه نماز استان و شهرستان و یاوران نماز فعال شوند. در جامعه زنان و مردان درستکار تربیت شوند و با نماز انس ایجاد شود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: مهمترین اقدام برای سرمایه‌گذاری در حوزه نماز، تولید محتوا بوده و این مهم باید با استفاده از تمام ظرفیت دستگاه‌ها عملیاتی شود. با توجه به شرایط عمومی جامعه و صف‌آرایی دشمن، توجه به نماز ضروری بوده و نگاه آفت‌شناسانه الزامی است.

وی همچنین افزود: حکومت مبتنی بر عدل آخر الزمان را دنبال می‌کنیم و با شناخت تحولات و مهندسی تولید محتوا، حوزه نماز می‌تواند نقش تأثیرگذاری در جامعه داشته باشد.مدرسه و مسجد وظیفه آموزش فلسفه نماز را بر عهده دارد و باید به خانواده در این مسیر کمک شود و حضور روحانیت برای اقامه نماز در مدارس ضروری است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در پایان گفت: گسترش فرهنگ اقامه نماز در مدارس مورد توجه جدی قرار گیرد و معلمان در این راستا تلاش ویژه‌ای به کار گیرند.

دبیران شورای اقامه نماز دستگاه فارس

ایمانیه در جمع دبیران شورای اقامه نماز دستگاه های اجرایی گفت: در کمترین زمان ممکن وضعیت نمازخانه های ادارات استان بررسی شود تا نسبت به رفع کمبودهای احتمالی اقدام شود. نمازخانه ها باید هم از نظر فضای فیزیکی و هم از نظر تجهیزات تأمین باشند و برای پرسنل و مراجعان به ادارات جذابیت داشته باشد.

وی در ادامه گفت: در دولت اسلامی و انقلابی آیت الله رئیسی، هر فرد و مدیری که بخواهد نسبت به نماز بی توجه باشد، در این دولت جایگاهی ندارد.

ایمانیه اشاره کرد: ما باید در این جلسات صحبت هایی کنیم که کاربردی باشد و مصوباتی داشته باشیم که بتوان آن را اجرایی کرد.

استاندار فارس دستور داد که باید کلیه مصوبات قبلی در خصوص نماز و آئین نامه های هیئت دولت چه در برگزاری جلسات و چه در پخش اذان در شهر، اجرایی شود.

وی گفت: طبق فتوای مقام معظم رهبری پخش اذان در هر سه وعده مشکلی ندارد و کسی نمی‌تواند اعتراض کند؛ هرچند در پخش اذان مقدمات و موخرات اذان نباید پخش شود و رعایت حال شهروندان را نیز داشته باشیم.

استاندار فارس همچنین به شهرداری شیراز دستور داد تا سیستم پخش اذان که قبلا در خیابان های معروف شیراز نصب شده است را مجدداً فعال کندد تا در وقت ظهر و مغرب، اذان به طور مرتب و مستمر پخش شود.

در پایان استاندار فارس از کلیه کسانی که در امر نماز خدمت می‌کنند به ویژه اعضای ستاد اقامه نماز و سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور که مهمان این جلسه بودند، تشکر به عمل آورد.

دبیران شورای اقامه نماز دستگاه فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا