اخبارمرکزی

نشست فلسفه نماز و آثار آن در رفتار انسان ها، در مدرسه الزهرا (س) شهرستان ساوه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، در ادامه سلسله نشست های نمازشناسی ویژه خانواده در شهرستان ها، نشست فلسفه نماز و آثار آن در رفتار انسان ها، با مشارکت ستاد اقامه نماز و اداره آموزش و پرورش شهرستان ساوه روز پنجشنبه بیست و ششم بهمن ماه، با حضور نجیبه کرمی مدیر و مدرس موسسه آموزش عالی حوزوی ریحانه الرسول (ص) در جمع دانش آموزان مدرسه دوره اول متوسطه الزهرا (س) شهرستان ساوه برگزار شد.

کرمی با اشاره به فلسفه و آثار نماز، گفت: اقامه نماز برای بعضی از انسان ها سخت است و مشاهده شده که  تعداد اندکی از مسلمانان نیز از انجام آن غافل شده و نماز نمی خوانند، ریشه این سختی در بینش و نگرش افراد است، چرا که رفتار آدمی متاثر از آنهاست و همین بینش و نگرش است که کارها را سخت و آسان می کند.

وی افزود: لذا باید در حوزه نگرش ها و بینش های فرد تغییرات و تصرفاتی ایجاد کرد تا روحیه و روان شخص دگرگون شده و به نماز به ویژه نماز جماعت عشق داشته باشد.

کرمی گفت: نماز از جمله عبادتی است که انجام آن برکات زیادی در زندگی دارد، با خواندن نماز، خداوند بنده خود را در آغوش می گیرد و به او آرامش می دهد.

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی ریحانه الرسول(س) افزود: انسان موجود فراموش کاری است که نیازهای واقعی زندگی روزانه، نیازهای خیالی و عشق به شهوات، او را به فراموشی می کشاند، پس مهمترین آثار نماز، بیدار کردن انسان و پایان دادن به خودفراموشی است، چرا که وقتی یاد خداوند متعال به میان آمد، همه چیز تغییر پیدا می کند.

در این نشست کرمی به سوالات دانش آموزان در خصوص چرا نوجوانان به نماز اهتمام ندارند، پاسخ داد.

نشست فلسفه نماز و آثار آن در رفتار انسان ها، در مدرسه الزهرا (س) شهرستان ساوه برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا