اخبارمرکزی

کارگاه آموزشی فلسفه نماز و مهدویت در دانشگاه آزاد اسلامی ساوه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، کارگاه آموزشی «فلسفه نماز و مهدویت» با هدف ترویج فریضه نماز و ارتباط آن با فرهنگ مهدوی و با همکاری ستاد اقامه نماز شهرستان ساوه، با حضور حجت الاسلام محمود یزدانی معاونت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی شمال استان مرکزی، حجت الاسلام و المسلمین محمد وحیدی کارشناس مرکز تخصصی نماز به عنوان مدرس و تعدادی از اساتید و کارکنان روز چهارشنبه شانزدهم اسفند ماه در سالن جلسات دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی ساوه برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی، حجت الاسلام یزدانی ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر، به آثار تربیتی نماز اشاره کرد و گفت: نماز مهمترین عبادات در اسلام است، که باعث آرامش روحی و روانی انسان و پرورش فضایل اخلاقی و تکامل معنوی میگردد.

وی با بیان اینکه نماز یک تکلیف الهی است، بیان کرد: ضوابط و احکام نماز از واجبات «نماز صبح» شروع می شود و با مستحبات «نماز شب» تکمیل می شود.

سپس حجت الاسلام محمد وحیدی با اشاره به فلسفه خلقت انسان گفت: یکی از اهداف آفرینش انسان رسیدن به مقام قرب الهی و توحید است و خداوند از باب رحمت، برای هدایت بشر، دستورهایی را وضع و توسط رسولان خود به مردم ابلاغ فرموده است تا انسان ها با بکارگیری آن فرامین، راه رشد و ترقی به سوی کمال را پیدا کنند.

وی با بیان اینکه «فریضه نماز» از جمله فرایض دینی، جهت رسیدن به مقام قرب الهی است تاکید کرد: طبق آیات و روایات فریضه نماز در تمام ادیان الهی جزء سفارشات انبیا بوده است.

مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به برخی اوصاف خداوند متعال، بیان کرد: خداوند در کنار رحمانیت خود، بسیار حکیم است و حکمت خداوند، باعث قانون مندی است و عمل به قوانین خداوند باعث رستگاری انسان می شود.

حجت الاسلام وحیدی با بیان اینکه انسان در روز قیامت به اندازه گناهانش بازخواست می شود، تاکید کرد: خداوند متعال به انسان قدرت فهم و اختیار داده است و نتیجه هر کار کوچک و بزرگ انسان در آخرت سنجیده خواهد شد.

کارشناس مرکز تخصصی نماز قم با اشاره به اهمیت نماز در دین اسلام گفت: نماز ستون دین است و تمام ابعاد زندگی انسان در زمینه جغرافیا، نجوم، سیاست، جامعه شناسی، خانواده، و …را شامل می شود.

حجت الاسلام وحیدی با بیان اینکه نماز، انسان را از فحشا و فساد دور می کند، مطالبی را بیان کرد و گفت: نماز مثل دین، یک مسیر و جریان است که ما را به سوی خدا می برد و کمک می کند انسان از فساد به دور باشد و به رستگاری برسد.

کارگاه آموزشی فلسفه نماز و مهدویت در دانشگاه آزاد اسلامی ساوه برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا