اخبارمرکزی

حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی در جمع معتکفین مساجد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان روزهای جمعه ششم و شنبه هفتم بهمن ماه، از مساجد و معتکفین جوان و نوجوان در سطح استان بازدید کرد.

حجت الاسلام رودبارانی در جمع معتکفین گفت: اعتکاف، در فرهنگ دینی خصوصا دین اسلام از جایگاه بالایی برخوردار است، پس باید برنامه اعتکاف را به گونه ای برنامه ریزی کنیم که بهترین بهره ها را در آن ببریم و مسئولین تلاش کنند که اینگونه برنامه های فرهنگی برای نسل جوان و نوجوان ما استمرار داشته باشد تا این نسل آینده ساز با مسائل دینی به خصوص نماز و قرآن بیشتر آشنا شوند.

وی افزود: اسلام برای غفلت زدایی و تقویت ارتباط انسان با خدا، علاوه بر عبادت های روزانه مانند نمازهای یومیه، عبادت هفتگی مثل نماز جمعه و نیز عبادت های فصلی و سالانه مثل حج و روزه ماه رمضان، عبادت های مستحبی خاصی را نیز در نظر گرفته است که از آن جمله می توان به دعاهای برخی ایام و اعتکاف اشاره کرد، اعتکاف این فرصت را به انسان می دهد که ارتباط های اساسی زندگی خود را با خدا بازبینی کند و آن را تقویت و مستحکم تر کند.

رودبارانی گفت: خلوت اعتکاف، فرصتی است که انسان پرونده اعمال گذشته خود را مرور کرده، توبه و استغفار کند، مهم ترین شرط توبه حالت ندامت و پشیمانی یا انقلاب روحی است که در انسان ایجاد می شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی در جمع معتکفین نوجوان، در خصوص اهمیت نماز و قرآن مطالبی را بیان کرد و گفت: نماز یکی از مهمترین فریضه های اسلام است و پل ارتباطی بسیار قوی بین خداوند متعال و بندگان است، نماز انسان را از گناه و آلودگی دور می کند و باعث پیشرفت در زندگی می شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی از معتکفین در مساجد بازدید کرد

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی از معتکفین در مساجد بازدید کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا