اخباریزد

پیش اجلاس نماز اداره کل بهزیستی استان یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، ظهر ۵دی ماه، حجت السلام والمسلمین سیداکبر موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان به همراه رضا ابهت مدیر کل اداره بهزیستی استان و جمعی از اعضا در نشست پیش اجلاس نماز اداره کل بهزیستی شرکت کردند.
وی با بیان اینکه نماز جلوی فحشا و منکر را می گیرد اظهار داشت: آن ها که اهل نماز و معنویت هستند کمتر دچار آسیب می شوند. همچنین هر چه در حوزه نماز هزینه کنیم در واقع سرمایه گذاری کرده ایم.

موسوی به عبادات به ویژه نماز را در کاهش آسیب اجتماعی مؤثّر دانست و گفت: وقتی آسیب های اجتماعی  در جامعه زیاد می شود که نماز و قرآن کم شده  است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز طی سخنانی گفت: اگر جامعه بخواهد به مدینه فاضله برسد یک نسخه آن مصداق آیه « إِنَّ الصَّلَاهَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْکَرِ» است.
وی افزود: نماز یکی از بهترین مضامین برای گریز از اضطراب، نگرانی، افسردگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.
مدیرکل بهزیستی استان یزد در دوّمین پیش اجلاسیه نماز ویژه خانواده بهزیستی استان یزد گفت: نماز عالی ترین ارتباط با خالق و حلقه ی اتصال و ارتباط ما و مخلوق است.
وی با اشاره به شرح وظایف بهزیستی گفت: از یک منظر بهزیستی وظیفه کمک رسانی، حمایت، ارشاد و هدایت از اقشار ضعیف جامعه را دارد از سوی دیگر وقتی این وظایف به دریای بیکران الطاف خداوندی وصل می شود معنادار تر می شود.
مدیرکل بهزیستی استان یزد با بیان اینکه ۶۲ نفر برگزیده بخش نماز در دوّمین پیش اجلاسیه نماز ویژه خانواده بزرگ بهزیستی استان یزد تجلیل می شوند، خاطرنشان کرد: دوّمین  پیش اجلاسیه نماز ویژه خانواده بزرگ بهزیستی استان یزد ( کارکنان، جامعۀ هدف و مراکز ) به منظور تقویت فعالیت های فرهنگی مرتبط با نماز و نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز با ایجاد زیرساخت مناسب در بین جامعۀ هدف بهزیستی و رونق بخشی به اقامه نماز برگزار شد.
پیش اجلاس نماز اداره کل بهزیستی استان یزد پیش اجلاس نماز اداره کل بهزیستی استان یزد پیش اجلاس نماز اداره کل بهزیستی استان یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا