یزد

پیش اجلاس نماز دانش آموزی استان یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، پیش اجلاس نماز دانش آموزی در مدرسه دخترانه عفت استان یزد، با حضور حجت السلام والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز، امام جماعت، مدیران و معاونین اداره کل آموزش و پرورش و با شرکت بیش از پنجاه نفر از دانش آموزان در تاریخ ۲۷ دی ماه برگزار شد.

در ابتدای جلسه مدیر ستاد اقامه نماز اظهار داشت: نماز در جامعه خصوصا در بین آحاد جوانان و نوجوانان کمرنگ است زیرا امروز به عیان دیده می شود که دشمنان ما با استخدام همه امکانات و توانمندی های بشر امروز اعم از سخت افزاری و نرم افزاری سعی در تضعیف مبانی اعتقادی نوجوانان و جوانان مخصوصا در مراکز علمی و آموزشی از جمله در مدارس متوسطه را دارند.

موسوی گفت: از آنجا که کودکان و نوجوانان بیشترین و مناسب ترین اوقات عمر خویش را در مدرسه می گذرانند لذا، مانوس نمودن آنان با این فریضه الهی و ترغیب آنان به نماز نیازمند فراهم آوردن شرایط و امکانات متناسب در مدرسه است و در فرهنگ اسلامی مدرسه جایگاه تربیت و پایگاه تعلیم است که در مدرسه هم باید اخلاق و فضیلت و معنویت را گسترش بخشید و هم علوم و فنون را تعلیم داد.

وی تصریح کرد: مدرسه به عنوان مرکز فراگیری مراسم دینی ومذهبی می تواند به عنوان بزرگترین چاره انحرافات درون مدرسه ای برای کنترل و درمان نابسامانی های دانش آموزان باشد و  تحقیقات و بررسی های انجام شده نشان می دهد که  مدارسی که اقامه نماز را جدی گرفته اند اضطزاب و ناهنجاری ها ، ضد ارزش ها و مشکلات اخلاقی کمتری را شاهد بوده اند.

در پایان، با تقدیم کردن هدایایی به دانش آموزان فعال حوزه نمازی، و همچنین بازدید از کارگاه ها نمازی، اجلاس را به پایان رسید.

پیش اجلاس نمازی دانش آموزی پیش اجلاس نمازی دانش آموزی پیش اجلاس نمازی دانش آموزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا