اخبارحوزه ریاستقممعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

گردهمایی کارشناسان برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، گردهمایی آموزشی توجیهی کارشناسان برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور در روزهای جمعه و شنبه، بیست و هفتم و بیست و هشتم بهمن ماه با حضور معاون استاندار قم، معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز کشور و مدیران استان های قم و گیلان به میزبانی شرکت گاز استان قم برگزار شد.

در این همایش که با هدف احصاء و تشریح برنامه های معاونت برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز برگزار شد انتظارات معاونت برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی در بخش عمومی توسط سیدعلی مهدیان تشریح شد.

برنامه ریزی، نظارت، ارزیابی، سامانه سجاده و مجمع خیرین مسجدساز از دیگر مباحث مورد بحث و بررسی توسط کارشناسان ستاد اقامه نماز در این گردهمایی بود.

همچنین منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز در ارتباطی تلفنی به تشریح فعالیت ها در این معاونت پرداخت و افزود: انتظار می رود در رویکردهای جدید بیش از پیش در مباحث آموزشی گام برداریم و دستگاه ها را در ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز در بین نسل نو همگام کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین محی الدین محمدیان نیز در این گردهمایی اولویت برنامه های فرهنگی را تشریح کرد و گفت: ایمان و باور قلبی، شناخت پیام، مخاطب شناسی، شناخت محیط، شناخت موانع، رسانه های انتقال پیام، از جمله اولویت ها در برنامه های فرهنگی است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور نیز در ارتباطی تصویری جایگاه و نقش کارشناسان برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی را کلیدی عنوان کرد و گفت: کارشناسان حافظه پنهان مدیران و یاری گر آنان در امور برنامه ریزی و اجرا باشند.

وی در ادامه با اشاره به سند چشم انداز ستاد اقامه نماز بر لزوم شناخت جامع از هدف در برنامه ریزی تاکید کرد و گفت: هدف گذاری و اجرای برنامه ها به نحو احسنت، منوط به درک درست از هدف است.

سید احمد زرهانی، برنامه ریزی در استان با توجه به ظرفیت های استانی را مورد تاکید قرار داد و گفت: برنامه های جامع در مرکز تدوین می شود و می بایست با توجه به ظرفیت های درون استان این برنامه ها بومی شوند تا شاهد اثرگذاری بیش از پیش آن در جامعه و استان باشیم.

همچنین افزود: بنا به دستورات و تاکیدات رئیس جمهور، با هم افزایی و استفاده از ظرفیت های استانی در ترویج فرهنگ اقامه نماز در میان نسل نو برنامه ریزی و گام بردارید.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور مدیر ستاد اقامه نماز قم نیز در این گردهمایی به تشریح برنامه های این ستاد پرداخت و گفت: ارتباط مستمر با دستگاه ها، نهاد ها و ظرفیت های مختلف گامی موثر در پیشبرد اهداف است.

در پایان سیدعلی مهدیان طی تقدیرنامه ای از سوی استاد قرائتی از مدیر عامل شرکت گاز استان قم به جهت همکاری ها و حمایت های این شرکت از برنامه های ستاد اقامه نماز تجلیل کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا