چهار محال و بختیاری

کاشت نهال توسط مدیر ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، به مناسبت هفته درختکاری و با شعار هر ایرانی یک درخت، کاشت نهال توسط حجت الاسلام والمسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان و کارکنان استانداری روز دوشنبه بیست و دوم اسفند ماه صورت پذیرفت.

مدیر ستاد اقامه نماز استان بیان کرد: نظر به افزایش جمعیت، تغییرات اقلیمی از قبیل گرمایش زمین، کاهش نزولات آسمانی و به تبع آن معضلات جدیدی مانند: ریز گردها و آلودگی های زیست محیطی به ویژه در جغرافیای مرکز کشور توجه همگانی را جهت بهبود وضعیت محیط زیست با رویکرد حفظ و توسعه فضای سبز می طلبد.

وی افزود: ما در آئین درختکاری، شکرگزار نعمات خداوند متعال که پرورگار به انسان ارزانی داده است، هستیم و با کاشت یک نهال هر ساله این سنت زیبا را احیاء می‌کنیم.

کریمی در ادامه با تبیین لزوم ارزش نگهداری ازمیراث طبیعت برای آیندگان بیان کرد: اگر تمامی ما در این امر بزرگ شرکت کنیم و حداقل یک اصله نهال بکاریم، می‌توانیم انبوهی از درختان را به این سرزمین و آیندگان هدیه دهیم؛ همانطور که در جهان، مردم کشور‌هایی که به لحاظ اجتماعی به درجه‌‌ای از رشد رسیده‌اند، در جهت احیاء فضای سبز و پاسداشت و نگه‌داشت فضای سبز همت و تلاش می‌کنند و برای بهتر زیستن و زندگی زیباتر تلاش می‌کنند و در واقع آنها برای آیندگان نیز سرمایه‌گذاری می‌کنند.

کاشت نهال توسط مدیر ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری

کاشت نهال توسط مدیر ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا