اخبارتهرانمعاونت ‌برنامه ریزی، نظارت و ارزیابیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

جلسه هم اندیشی ستاد اقامه نماز استان تهران با مسئولین فرهنگی شهرداری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، جلسه هم اندیشی مسئولین دینی و فرهنگی شهرداری تهران با حضور حجت الاسلام و المسلمین نور محمد پور مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران، منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش، سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی اقامه نماز کشور و روح الله مومن نسب دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهر تهران، حجج الاسلام حامد پور، کشوری و شیر نژاد مشاور شهردار و رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران در تاریخ بیست و نهم مرداد در سالن اجتماعات اقامه نماز برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مدیر اقامه نماز استان تهران ضمن خیر مقدم، گفت: با توجه به وضعیت شهر تهران بعد از اتفاقاتی که در  سال های اخیر به وجود آمد، نیازمند تعامل بیشتر دستگاه های فرهنگی هستیم و در پیشبرد کار فرهنگی و به خصوص ترویج فرهنگ نماز در جامعه روی حمایت های شما حساب کرده ایم.

وی گفت: در شهر تهران، یکی از موارد ضروری، بحث آموزش نماز خانواده است و بنای ما این است که با کمک ستاد امر به معروف و شهرداری و امور مساجد، دوره آموزشی برای خانواده ها برگزار شود.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه گفت: در سطح شهر تهران، نماز در تبلیغات شهری آن چنان دیده نمی شود، پخش اذان در میدان های مطرح می تواند از مصادیق یک کار خوب فرهنگی باشد و به یاد آوری نماز، کمک کند.

نور محمد پور گفت: در تهران ۲۲ منطقه شهرداری وجود دارد، شهردار هر منطقه باید رئیس اقامه نماز منطقه شهرداری باشد و یا نماینده تام الاخیتار خود را به ستاد اقامه نماز استان تهران معرفی کنند که با این طرح می توان به ظرفیت کار فرهنگی منطقه  افزود.

در ادامه منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور گفت: ترویج فرهنگ، اذان گویی در شهر تهران جزء دستور جلسه می باشد و شهرداری تهران می تواند طبق تفاهمنامه با ستاد اقامه نماز کشور همکاری و ارتباط داشته باشد.

وی گفت: در شهرداری اتفاقات خوبی رقم می خورد ولی  نمود آن را در سطح شهر بایستی تقویت کنیم، شهر تهران در برش کشوری نسبت به گستردگی که دارد، از لحاظ مسجد و نماز خانه فقیر می باشد.

سرگزی در پایان صحبت های خود خاطر نشان کرد: ستاد اقامه نماز کشور از هر کار فرهنگی که در بین نسل نو موجب ترویج اقامه نماز به ویژه نماز جماعت شود، آمادگی همکاری همه جانبه دارد.

روح الله مومن نسب دبیر ستاد امر به معروف در ادامه گفت: هر چقدر بتوانیم بر روی نماز سرمایه گذاری کنیم، تاثیر بیشتری را دریافت خواهیم کرد، یکی از خلاء هایی که امروز در سطح شهر تهران به عنوان ام القرای جهان اسلام حس می شود، مساله اذان گویی است، که می توان با تشکیل نهضت و پویش اذان گویی به دو صورت اذان گویی حلقومی و یا پخش اذان ضبط شده، قدمی موثر در جهت رفع این خلاء برداریم.

در ادامه سید علی مهدیان معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی گفت: در اجرای طرح نهضت اذان گویی برنامه ریزی به صورتی است که ستاد اقامه نماز استان تهران به عنوان یک الگو به مابقی استان ها معرفی شود که لازمه این مهم تنظیم یک “نظام نامه ” جامع با حضور تمامی دستگاه های ذیربط می باشد.

وی با اشاره وجود سیستم های صوتی پدافند غیر عامل در تمامی سطح شهر، خاطر نشان کرد: از این سیستم ها می توان برای پخش اذان هم زمان و یکپارچه استفاده کرد.

در ادامه نماینده شهرداری تهران گفت: یکی از ظرفیت های عظیم شهر تهران، شهرداری می باشد، تحول روحی شهر منوط به تحول روحی محلات است.

وی با اشاره به اینکه در تهران ۳۵۲ محله داریم، خاطرنشان کرد: در طرح شهید آرمان علی وردی ۳۵۲ مسجد در ۳۵۲ محله شهر تهران را فعال کرده ایم و در طرح آرمان ۲ که از اول مهر ماه آغاز می شود بنا است در هر محله به ازای هر مسجد دو مدرسه فعالیت های دینی را به صورت مشترک با هم دنبال نمایند.

وی در پایان صحبت های خود با بیان اینکه هدف گذاری ما برای نسل آینده این شهر است، افزود: یکی دیگر از فعالیت هایی که شهرداری به جد دنبال می‌کند، برپایی نماز جماعت اول وقت در بوستان ها می باشد.

در پایان مقرر شد جلسه بعدی به عنوان اولین جلسه شورای سیاستگذاری نهضت اذان گویی شهر تهران باشد.

جلسه با دبیر امر به معروف و مسئولین فعالیت های قرآنی شهرداری تهرانجلسه با دبیر امر به معروف و مسئولین فعالیت های قرآنی شهرداری تهرانجلسه با دبیر امر به معروف و مسئولین فعالیت های قرآنی شهرداری تهرانجلسه با دبیر امر به معروف و مسئولین فعالیت های قرآنی شهرداری تهرانجلسه با دبیر امر به معروف و مسئولین فعالیت های قرآنی شهرداری تهرانجلسه با دبیر امر به معروف و مسئولین فعالیت های قرآنی شهرداری تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا