اخبارایلام

نشست آموزش عملی نماز و وضو در شهرستان دهلران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، نشست آموزش عملی نماز و وضو با حضور دانش آموزان و تدریس حجت الاسلام و المسلمین مسعود رستمی در روز شنبه دوازدهم خردادماه در شهرستان دهلران برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان دهلران در ابتدای نشست آموزش عملی نماز و وضو در بین دانش آموزان دهبرانی به بحث در خصوص اهمیت اقامه نماز اول وقت پرداخت و گفت: نماز اول وقت از جمله اعمالی است که توصیه های فراوانی به آن شده است. روایات متفاوتی وجود دارد که هر کدام به یکی از فضائل و برکات خواندن نماز در اول وقت اشاره دارد.

وی اقزود: امام صادق (ع) در خصوص اهمیت این فریضه الهی می‌فرماید: «اول وقت، خشنودی خدا و آخر آن، عفو خداست، و عفو نمی باشد مگر از جهت گناه. و در مقابل، تأخیر نماز موجب خشم خداست چرا که پیامبر اکرم (ص) به حضرت علی (ع) فرمودند: نماز را با وضوی کامل و شاداب در وقتش به جای آور که تأخیر انداختن نماز بدون جهت، باعث غضب پروردگار است.»

حجت الاسلام و المسلمین رستمی ادامه داد: برکات بسیار زیادی برای نماز اول وقت یاد شده است از جمله زیاد شدن عمر، زیاد شدن مال و اولاد صالح، مرگ آسان، آرامش در شب اول قبر ،نورانی شدن چهره، آسان شدن حساب روز محشر و رضایت خدا و سلام دادن خدا به انسان.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان دهلران خاطرنشان کرد: در بین نمازهای یومیه، نماز صبح از فضیلت بسیار زیادی برخوردار است و ممکن است بیدار شدن در زمان نماز صبح برای شما عزیزان سخت باشد. از آیت الله بهجت سوال کردند چه کنیم که نماز صبح مان قضا نشود که جواب داد:  «کسی که باقی نمازهایش را در اول وقت بخواند خدا او را برای نماز صبح بیدار خواهد کرد.»

رستمی در پایان نشست آموزش عملی نماز و وضو، طریقه صحیح وضو گرفتن را بصورت عملی برای دانش آموزان توضیح داد.

نشست آموزش عملی نماز و وضو در شهرستان دهلران برگزار شد نشست آموزش عملی نماز و وضو در شهرستان دهلران برگزار شد نشست آموزش عملی نماز و وضو در شهرستان دهلران برگزار شد نشست آموزش عملی نماز و وضو در شهرستان دهلران برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا