اخبارایلام

دوره آموزشی نماز و مهدویت در شرکت آب منطقه‌ای استان ایلام برگزار شد

بخ گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، دوره آموزشی نماز و مهدویت، با تدریس حجت الاسلام و المسلمین علیمراد زنگنه از اساتید تخصصی نماز بومی، روز شنبه پنجم اسفندماه در شرکت آب منطقه ای استان برگزار شد

 حجت الاسلام والمسلمین در ابتدای دوره آموزشی نماز و مهدویت  ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تبریک زادروز ولادت حضرت علی اکبر(ع)، گفت: حضرت علی اکبر (ع) یکی از شهدای جوان گرانقدر در واقعه کربلا بود که در راستای صیانت نماز و دین، با شجاعت و رشادت مثال زدنی به شهادت رسید.
مدرس تخصصی نماز و مهدویت استان ایلام با تاکید بر اینکه جوانان باید از این اسوه حسنه، الگو بگیرند، افزود: از جوانان شاغل در شرکت می خواهم از ایام جوانی غافل نبوده و با تلاش، کار و عبادت قدم در مسیر این بزرگواران بگذارند.
وی در خصوص اهمیت نماز گفت: در قران ۳۲ بار کلمات نماز و زکات باهم ذکر شده اند به این یعنی زکات مکمل نماز بوده و نماز واجب عینی است.
وی به این حدیث امام صادق(ع) که شفاعت ما به کسی که نماز را کوچک بشمارد نمی‌رسد. اشاره نمود و افزود : نماز مهمترین عمل دینی است که اگر قبول درگاه خداوند عالم شود، عبادت‌های دیگر هم قبول می‌شود و اگر پذیرفته نشود اعمال دیگر هم قبول نمی‌شود.
حجت الاسلام زنگنه در بخش دیگری از سخنانش به جایگاه مهدویت در مذهب تشیع اشاره نمود و اظهار داشت: باور به مهدویت یعنی جهان به سمت خیر حرکت می کند و بر عدالت گستری و مبارزه با ظلم و فساد تاکید دارد.
لازم به ذکر است در دوره آموزشی نماز و مهدویت درباره اهمیت و جایگاه نماز و ارتباط آن با مهدویت، در خصوص ظهور و اهداف جهانی حضرت مهدی(عج)، ضرورت طرح مباحث مهدویت و مهدویت در قرآن مباحثی مطرح و همچنین در راستای عمق بخشی به مباحث مهدویت و ترویج فرهنگ انتظار و آشنایی همکاران با راه‌های گسترش فرهنگ نماز مطالبی ارائه شد.

دوره آموزشی نماز و مهدویت در شرکت آب منطقه‌ای استان ایلام برگزار شد دوره آموزشی نماز و مهدویت در شرکت آب منطقه‌ای استان ایلام برگزار شد دوره آموزشی نماز و مهدویت در شرکت آب منطقه‌ای استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا