اخبارقم

نماز،‌ حلقه وصل خانواده و مسجد است

مدیر ستاد اقامه نماز قم در برنامه تلویزیونی مهربانو مسجد را اصلی ترین پایگاه نظام اسلامی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، مدیر ستاد اقامه نماز استان به مناسبت روز جهانی مساجد با حضور در برنامه زنده تلویزیونی مهربانو شبکه نور، به تشریح آثار نماز و مسجد در خانواده پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور در این برنامه اصلی ترین پایگاه در نظام اسلامی را مسجد دانست و افزود: نخستین و مهمترین جامعه‌ای که شخصیت فرد در آن شکل می‌گیرد خانواده است و حلقه وصل خانوده و مسجد نماز است.

وی در ادامه به جایگاه مساجد در ارتباط بین خالق و مخلوق اشاره کرد و گفت: مساجد بهترین محل برقراری ارتباط بندگان با خداوند متعال است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم(ص) گفت: هرگاه بلاها و گرفتاری‌ها نازل می‌شوند، اهل مسجد در عافیت و امنیت خواهند بود.

وی در ادامه به آثار نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در جامعه امروز، ۹۸ درصد بزهکاران و جنایتکاران در خانواده‌هایی تربیت شده اند که اهتمام به نماز و مسجد و ارتباط با خداوند متعال ندارند.

حجت الاسلام عرب‌پور در تشریح جایگاه نماز در تحکیم جایگاه خانواده به آیه ۱۳۲ سوره مبارکه طه اشاره و خاطر نشان کرد: در ترویج نماز در بین خانواده و فرزندان استمرار و استحکام داشته باشید چرا که رسول خدا می‌فرماید “وجه دینکم الصلاه”.

وی افزود: با تحکیم جایگاه نماز در خانواده، شاهد صداقت، اطاعت، انظباط و دیگر آثار نیک در خانواده خواهیم بود و این امر موجب تقویت محبت و ثبات در خانواده خواهد شد.

وی در ادامه به تشریح آثار نماز جماعت پرداخت و گفت: نماز جماعت موجب رفع فاصله‌ها و ایجاد همدلی در خانواده می‌شود.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه به معرفی الگوهای موفق که در مسجد و نماز جماعت شرکت داشتند اشاره کرد و گفت: تربیت شهدایی همچون شهید مصطفی صدرزاده، شهید آرمان علی‌وردی و شهید روح اله عجمیان از جمله دستاوردهای نماز در مسجد طراز انقلاب اسلامی است.

عربپور در ادامه به تشریح شرایط نماز موثر پرداخت و گفت: آثار و برکات نماز زمانی ملموس خواهد بود که نماز همراه با خشوع باشد، از نماز محافظت کنیم و در اقامه آن استمرار داشته باشیم.

حجت الاسلام عرب‌پور در پایان کارکردهای مساجد انقلابی اسلامی را کارکردهایی فرهنگی، سیاسی، ترببیتی، اجتماعی و معرفت افزایی عنوان کرد و گفت: جامعه نوجوان و جوان ما می‌بایست با کارکردهای مختلف مسجد آشنا باشد تا نماز جماعت مساجد با شکوه هرچه بیشتری اقامه شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا