اخبارفارس

دومین جلسه آموزشی نماز و تحکیم خانواده جهاد کشاورزی فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ دوم بهمن ماه، دومین جلسه آموزشی نماز و تحکیم خانواده با حضور حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس و کارکنان اداره جهاد کشاورزی با همکاری نهاد نمایندگی ولی فقیه در مرکز تحقیقات کشاورزی شیراز در این مرکز برگزار شد.

حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس گفت: امروز فاصله بین فرزندان و خانواده به وجود آمده است و اگر والدین نسبت به تربیت دینی فرزندان خود کوشا نباشند قطعا ضرر خواهند کرد. اگر وقتی که ما یک نهال را در زمین می‌کاریم او را به حال خود رها کنیم ثمری نخواهد داد، اما اگر باغبان به آبیاری و پرورش آن نهال کوشا باشد پس از چند سال ثمر خواهد داد.

نماز و تحکیم خانواده فارس

وی افزود: فرزندان ما هم همینطور هستند. پدر و مادر باغبان باغ زندگی هستند و باید نسبت به تربیت فرزند خود کوشا باشند. یکی از الگو های تربیتی فرزند موضوع نماز است. نماز یک نیاز حقیقی و ضروری برای انسان است. نماز گوهری است که در دل صدف پدید می‌آید، علمای اخلاق نماز را حج کوچک میدانند. نماز یاد خدا است و ارزش و جایگاه عظیم نماز باعث تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده میشود.

حجت الاسلام سقاچی در پایان به والدین توصیه کرد که اگر میخواهید خانواده ای آرام و سالم داشته باشید به فرزندان خود نماز بیاموزید.

نماز و تحکیم خانواده فارس

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا