اخبارالبرز

نشست مدیر ستاد اقامه نماز استان البرز با یاوران نماز طلاب

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز، نشست مدیر ستاد اقامه نماز با یاوران نماز طلاب استان پیرامون فرایندهای دینی و روانشناختی حضور قلب در نماز، در حوزه علمیه نورالهدی خواهران مورخ بیست و دوم اسفند ماه برگزار شد.

پیرامون این نشست مدیر ستاد اقامه نماز استان البرز در راستای فرایندهای دینی و روانشناختی حضور قلب در نماز برای یاوران نماز طلاب مطالبی را بیان کرد.

مرادی مدیر ستاد گفت: فرایند به معنای مراحل می باشد که باید با مراجع به متون دینی که شامل قرآن و احادیث می گردد، عوامل ذکر شده برای حضور قلب را احصا نمود.

مرادی در ضرورت تحصیل حضور قلب بیان داشت: نماز بی حضور قلب، نماز حقیقی نیست و وقتی نماز از حقیقت و باطن خود جدا شد و به صورت یک عمل بی روح در آمد، تمام ثمرات و فوایدی که در آیات و روایات، برای نماز آمده، در چنین نمازی وجود ندارد.

وی در این نشست گفت: منظور از مسائل روانشناختی در نماز فرایند تبدیل شدن عدم علم به دانستن اطلاق می گردد و در ادامه حضور قلب به معنای درک و توجه به اینکه در نماز مخاطبی وجود دارد می باشد.

و در پایان مرادی گفت: قلب دو کارکرد اصلی در قرآن و روایات دارد؛ هیجان ها و فهم، حضور قلب در نماز باعث می شود مسائل روانشناختی جدیدی در قلب انسان پدیدار شود.نشست مدیر ستاد اقامه نماز با یاورنمازان طلاب استاننشست مدیر ستاد اقامه نماز با یاورنمازان طلاب استان نشست مدیر ستاد اقامه نماز با یاورنمازان طلاب استان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا