اخبارلرستان

زنگ نماز و مهدویت در مدرسه شاهد دخترانه شهرستان خرم آباد نواخته شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، زنگ نماز و مهدویت با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی، معاونین آموزش و پرورش استان و همچنین با شرکت بیش از صد نفر از دانش آموزان مدرسه شاهد دخترانه شهرستان خرم آباد در تاریخ دهم مهر ماه نواخته شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان در خصوص زنگ نماز و مهدویت اظهار ذاشت: اقامه نماز علاوه بر تاثیر مثبت در کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی در میان دانش آموزان، باعث تقویت شخصیت و روحیه صبر در میان آنان می‌شود و همچنین ایجاد اتحاد و همبستگی میان دانش‌آموزان از آثار مثبت برپایی نماز جماعت در مدارس است که از اولویت ویژه‌ای برخوردار است.

وی گفت: رکن اساسی جامعه مهدوی خانواده مهدوی است که دشمن با برنامه‌ریزی‌های مداوم خانواده‌ها رامورد هدف قرار داده که به مهدویت نرسند و شیوه جداکردن زن از حکومت مهدوی گرفتن چادر از است پس باید قدر خود را دانست و فریب دشمن را نخوریم و با حفظ چادر و با زدن تودهنی به دشمن، دل شهدا را شاد کنیم.

چراغی عنوان کرد: نماز در مدرسه خیلی مهم است، چون باعث تربیت صحیح می‌شود، جایگاه تعلیم و تربیت را ارتقا می‌دهد و روابط معلم و دانش‌آموز را محترمانه می‌سازد و  از آثار تربیتی نماز می‌توان به تقرب به خدا، روابط سالم و صحیح بین افراد، پاکی و طهارت و دوری از گناه اشاره کرد.

قابل ذکر است که در پایان مدیر ستاد اقامه نماز به سوالات دانش آموزان در خصوص  اقامه نماز پاسخ دادند.

نواختن زنگ نماز و مهدویت در مدرسه شاهد دخترانه شهرستان خرم آباد

نواختن زنگ نماز و مهدویت در مدرسه شاهد دخترانه شهرستان خرم آباد نواختن زنگ نماز و مهدویت در مدرسه شاهد دخترانه شهرستان خرم آباد نواختن زنگ نماز و مهدویت در مدرسه شاهد دخترانه شهرستان خرم آباد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا