اخبارهرمزگان

اهدای بیش از ۲۰۰ جلد کتاب با موضوع نماز به مسجد و نمازخانه

به گزارش روابط عمومی ستاداقامه نماز استان هرمزگان، به مناسبت گرامیداشت دهه فرهنگی نماز و به منظور تجهیز کتابخانه مسجد امام رضا (ع) در شهر جدید علوی و همچنین کتابخانه نمازخانه شیلات هرمزگان بیش ۲۰۰ جلد کتاب با موضواعت نماز جهت مطالعه نمازگزارن و بالا بردن سطح بینش و آگاهی جوانان و نوجوانان و اعضا کانون فرهنگی مسجد در اختیار هیات امنا مسجد و همچنین دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل شیلات هرمزگان قرار گرفت.

در سلسله بازدیدهای کارشناسان ستاد اقامه نماز استان از مساجد شهر و روستا در دهه فرهنگی نماز آنان با حضور در جمع نمازگزاران مسجد امام رضا (ع) در شهر جدید علوی با جوانان و نوجوانان شرکت کننده د رنماز ظهر و عصر شرکت کردند.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین امیری کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان با استناد به توصیه مقام معظم رهبری به جوانان گفت: رهبر و مقتدای ما خطاب به جوانان می فرمایند : “من خواهش می کنم  به مسئله نماز جدی نگاه کنید نماز را از حالت کسالت آور برای خودتان خارج کنید”. وی ادامه داد، ایشان همچنین می فرمایند اگر به نماز پای بند باشید این نورانیت شما باقی خواهد ماند و گناه این فرصت را پیدا نمی کند که در جان شما نفوذ کند.

وی بیان کرد: مهم ترین کار در مساجد کار فرهنگی است و متولیان و دست اندرکاران نماز باید برای حضور هرچه بیشتر جوانان و نوجوانان در مساجد برنامه ریزی کنند و با تشویق آنان جهت حضور در مساجد آنان را با فرهنگ نماز آشنا سازند.

حجت الاسلام امیری یکی از راهکارهای جذب جوانان و نوجوانان به نماز را استفاده صحیح و مناسب از هنرمندان عنوان کرد و گفت: فراهم نمودن کتاب رمان، قصه، داستان و حتی کارتون های مناسب تلویزیونی با توجه به سن مخاطبان می تواند زمینه گرایش آن ها را به مسجد فراهم نمود.

وی در جمع کارکنان شیلات هرمزگان نیز گفت: قرآن هدف از نماز را یاد خدا می داند و اثرش را آرامش جان و نتیجه آرامش دل را سفر به عالم ملکوت یاد کرد.

کارشناس ستاد اقامه نماز استان افزود: نماز جمات شکوه اسلام است و مومنین باید برای تحقق این امر الهی از همه ابزار استفاده کنند وی یادآور شد اقامه نماز جماعت راه بسیار موثری برای تثبیت و تقویت حاکمیت نماز در جامعه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا