اخباراردبیل

برگزاری کارگاه آموزشی و نمایشگاه خوشنویسی با موضوع نماز در اردبیل

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، روز پنجشنبه چهارم آبان ماه کارگاه آموزشی و نمایشگاه خوشنویسی با موضوع نماز به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت ستاد اقامه نماز و جمعی از هنرمندان انجمن خوشنویسی استان اردبیل در محل تالار شهدای هنرمند برگزار شد.

عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل در مراسم افتتاح کارگاه آموزشی و نمایشگاه خوشنویسی نماز در اردبیل طی سخنانی اظهار داشت: فرهنگ و هنر اولین و مهمترین ظرفیت در حوزه ترویج فرهنگ نماز است و هنر مهمترین ابزار برای تثبیت ارزشها در جامعه به شمار می رود.

عبدی با اشاره به تفسیر مقام معظم رهبری مدظله العالی از آیات ۲ و ۳ سوره مبارکه بقره گفت: انفاق رزق هنر، مصرف آن در خدمت دین و جامعه است. وقتى فهمیدیم که این استعداد[هنر] از کجا آمده است، میفهمیم که کجا باید خرج شود، در کجا باید هزینه شود. این استعداد هنرمندی رزق الهى است به شما، این رزق را باید انفاق کنید.

وی افزود: انفاق رزق فقط این نیست که انسان پولى از جیبش در بیاورد و به یک مستمندى بدهد. این رزق بالاترى است، رزق با ارزش‌ترى است، انفاق آن هم باارزش‌تر است. انفاق رزقِ هنر این است که آن را در خدمت جامعه قرار بدهید؛ در خدمت ترویج دین و آموزه های اسلام قرار بدهید. اینها تکلیف هنرمندی را روشن میکند. اگر چنانچه این انفاق انجام گرفت، آن‌وقت هدایت و کمک الهى هم به دنبال آن می آید.

رجبی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل هم در این مراسم با بیان اینکه  برنامه های هنری مخاطبان فراوانی بین همه اقشار جامعه دارد گفت: برای گسترش معنویت در جامعه باید فرهنگ نماز و نیایش را با استفاده از ابزار هنر نهادینه کنیم .

لازم به توضیح در این برنامه هنرمندان خوشنویس اردبیلی بصورت زنده به کتابت آیات و روایات نماز پرداختند و نمایشگاهی از این آثار در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

ورکشاپ و نمایشگاه خوشنویسی نماز در اردبیل ورکشاپ و نمایشگاه خوشنویسی نماز در اردبیل

ورکشاپ و نمایشگاه خوشنویسی نماز در اردبیل

ورکشاپ و نمایشگاه خوشنویسی نماز در اردبیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا