اخبارقزوین

کاروان نماز در دبیرستان پاسداران استان قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، در تاریخ نهم بهمن‌ماه، کاروان نماز قزوین با حضور آیت‌الله عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه قزوین، مدیرکل آموزش‌وپرورش، معاون پرورشی، مدیر ناحیه یک آموزش‌وپرورش شهرستان قزوین و حجت‌الاسلام موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان، به‌منظور اقامه نماز و پاسخ به سؤالات دانش‌آموزان در محل دبیرستان پسرانه پاسداران برگزار شد.

طرح کاروان نماز با هدف ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز در مدارس، ارتقاء سطح دانش و بینش دانش آموزان درزمینه‌ی احکام، فلسفه، اسرار و آثار نماز و پاسخگویی به شبهات دانش آموزان و… مستمراً برگزار می‌گردد در این جلسه یک ساعت و ربع حضرت آیت‌الله عابدینی به سؤالات و شبهات دانش آموزان پاسخ دادند.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز ضمن دعوت از دانش آموزان به نماز و حضور در مساجد گفت: اگر می‌خواهید در جامعه مفید باشید ارتباط خود را با خداوند متعال تقویت کنید.

وی گفت: بهترین وسیله ارتباط با خالق هستی و خداوند متعال نماز است چون اولین و بزرگ‌ترین فریضه الهی و نماز ستون دین و اولین سؤال روز قیامت است اگر قبول شود به سایر اعمال توجه می‌شود اگر نماز رد شود و قبول نشود، سایر اعمال موردقبول و توجه قرار نمی‌گیرد.

موسوی افزود: کارایی و جایگاه نماز در زندگی مانند برق است. اگر برق در یک مجموعه باشد ما از تمام لوازم برقی بهره می‌بریم و استفاده می‌کنیم اما اگر برق نباشد یا قطع بشود هیچ‌یک از لوازم برقی کارایی نخواهد داشت. کسی که نماز نمی‌خواند ارتباطش با خالق متعال قطع است لذا سایر اعمال او ثمر و کارایی نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی از دانش آموزان خواست همسالان و همکلاسی‌های خود را به نماز دعوت کنند و آن‌ها را هم به مسجد و نمازخانه بیاورند.

وی به نقل از پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم گفت: آن حضرت فرمودند یا علی اگر یک نفر به‌وسیله شما هدایت شود بهتر است از هر آن چیزی که آفتاب به او می‌تابد. لذا سعی کنید زمانی که به مسجد می‌آیید دوستان خود را نیز به نماز دعوت کنید و به مسجد بیاورید.

در پایان نماز جماعت به امامت آیت‌الله عابدینی امام‌جمعه قزوین اقامه شد.

کاروان نماز در دبیرستان پاسداران استان قزوین برگزار شدکاروان نماز در دبیرستان پاسداران استان قزوین برگزار شدکاروان نماز در دبیرستان پاسداران استان قزوین برگزار شدکاروان نماز در دبیرستان پاسداران استان قزوین برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا