اخبارهمدان

اجلاس شهرستانی نماز در تویسرکان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، اجلاس شهرستانی نماز در تویسرکان با موضوع «نماز، مدرسه، مسجد و دانشگاه» بارویکرد نسل نو، باحضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی مجد امام جمعه تویسرکان، حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، افشاری فرماندار تویسرکان و دیگر مسئولین شهرستان تویسرکان روز پنجشنبه شانزدهم آذر در سالن همایشات فردوسی این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این اجلاس حجت الاسلام والمسلمین حسینی مجد امام جمعه تویسرکان، با اشاره به اهمیت نماز اول وقت بیان کرد: خواندن نماز اول وقت، لذتی چند برابر نسبت به خواندن نماز در اوقات دیگر روز دارد و اگر دانش آموزان و مدیران دستگاه ها و ادارات برای نماز ارزش قائل شوند و در همان لحظات اول این فریضه مهم را به جای آورند در برابر ظلمات و آسیب ها در امان خواهند ماند.

وی افزود: باید به جوانان و نوجوانان بگوییم هیچ لذتی به اندازه خواندن نماز اول وقت مخصوصا به جماعت دلچسب و گوارا نیست و باید توجه داشت که این لذت فقط در کسانی قابل رویت است که به خواندن نماز اول وقت استمرار می ورزند.

اجلاس شهرستانی نماز در تویسرکان برگزار شد

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، گفت: موضوع نماز یک موضوع همگانی است، یعنی باید یک تلاش و جهاد همگانی در این زمینه وجود داشته باشد، وی ادامه داد: نماز یک رحمت الهی است که خداوند به‌ تمامی افراد جامعه داده است و نباید فراموش شود این فریضه مهم یک بازوی قدرتمند است که می‌تواند در تمام زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به ما کمک کند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، خاطرنشان کرد: با نماز از آسیب‌ها دور می‌شویم، توسعه نماز باعث می‌شود بشر به آغوش پروردگار بازگردد و بی عدالتی و تبعیض در سطح جهان از بین برود. حسنی حلم، تشریح کرد: نماز روح انسان را تسلی می دهد و به نوعی یک غذای فوق العاده برای روح اوست و باید در نظر بگیریم افراد بسیاری برای جسم خود غذاهای گوناگونی میل می کنند اما از غذای روح غافل می شوند اما نباید فراموش شود که روح هم مانند جسم نیاز به غذا دارد.

اجلاس شهرستانی نماز در تویسرکان برگزار شد

لازم به ذکر است در پایان این اجلاس، از تلاش مسئولان ادارات، روحانیون، مدیران، مربیان و دانش آموزان فعال شهرستان تویسرکان در راستای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، تجلیل به‌عمل آمد.

اجلاس شهرستانی نماز در تویسرکان برگزار شد اجلاس شهرستانی نماز در تویسرکان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا