اخبارحوزه ریاستکهگیلویه و بویراحمد

دومین جلسه شورای اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد، به نقل از خبرگزاری ایرنا جلسه شورای اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد همزمان با رونمایی از طراحی پوستر جشنواره ملی نماز و نیایش به صورت وبیناری روز شنبه چهارم آذر ماه در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان برگزار شد.

دومین جلسه شورای اقامه نماز استان به صورت وبیناری با حضور دکتر زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج، علی مراد پیوند معاون توسعه مدیریت ومنابع استانداری، حجت الاسلام رضا قاسمی مدیر ستاد اقامه نماز استان و اعضای شورای اقامه نماز برگزار شد.

معاون توسعه مدیریت منابع استانداری اظهار داشت: کمیسیون های ۱۳ گانه نسبت به راهبرد اصلی اجلاسیه سراسری نماز «نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه و مسجد و دانشگاه» برنامه های محوری خود را ارائه دهند.

وی بیان کرد: نیاز است کمیستون ها با استفاده از ظرفیت ها زمینه جذب بیشتر نوجوانان و جوانان به فرهنگ نماز را فراهم کنند.

پیوند بر تشکیل مستمر جلسات کمیته های ۶ گانه تاکید کرد و گفت: مصوبات این جلسات باید به صورت مستند برای دبیرکارگروه ستاد اقامه نماز استان ارسال شود.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به تشکیل جلسات منظم از سوی کمیته فرهنگ و هنر افزود: در این جلسات از ظرفیت هنرمندان و نخبگان برای ارائه برنامه های محوری در زمینه تحقق رویکرد اجلاس سراسری به نحو احسن استفاده شد.

امین درخشان تصریح کرد: برنامه های مختلفی از سوی فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح شهرستانهای استان با حضور پرشور جوانان و نوجوان در دستور کار است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جلسه افزود: نیاز است کمیسیون های استانی با برگزاری دوره آموزشی برای دانش آموزان، مدیران، معلمان مدارس و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان، برگزاری مسابقه نماز، استفاده از ظرفیت صدا و سیما جهت ساخت یک برنامه ویژه برای نماز نسل نو و تجلیل از فعالین نماز(خادم ، مؤذن و مکبر ، امامان جماعت بخصوص مدارس و مساجد فعال در زمینه جذب نسل نو) برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام سید نصیر حسینی پیام‌های سالانه رهبر معظم انقلاب به اجلاس سراسری نماز را یک دائره المعارف برای بهره مندی بیشتر دانست و اضافه کرد: نیاز است نهادها از این ظرفیت در راستای ترغیب نسل نو به اقامه نماز استفاده کنند.

وی بر همفکری و همکاری همه دستگاه های اجرایی در برگزاری برنامه های سی‌امین اجلاس سراسری نماز در سطح استان تاکید کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز کهگیلویه و بویراحمد در این نشست بیان کرد: تاکنون برنامه هیا خوبی از سوی کمیته های مشخص شده در سطح استان ارائه مکه نیازمند تلاش بیشتر در این زمینه است.

حجت الاسلام رضا قاسمی افزود: تلاش در جهت فعال نمودن ظرفیت های بالقوه جامعه در زمینه اقامه نماز، تحقق پیام ها و انتظارات مقام معظم رهبری، جلب همکاری و مشارکت نهادهای مردمی و دستگاه ها در برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ نماز، معرفی تجربیات و ایده های موفق در ترویج نماز و همچنین ارائه نتیجه ارزیابی سالیانه دستگاه ها در زمینه اقامه نماز و تقدیر از فعالان و تذکر به غیر فعالان باید در اولویت کمیته ها قرار گیرد.

وی اضافه کرد: کمیته های علمی، فرهنگی، اطلاع رسانی و تبلیغات، ارزشیابی و همچنین حفاظت و حراست برای برگزاری اجلاس سراسری نماز برنامه های مختلفی را در دست اجرا دارند.

در ادامه این جلسه قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور به صورت وبیناری برنامه های سراسری سی امین اجلاس سراسری نماز را مسئولان ستاد اقامه نماز کهگیلویه وبویراحمد در میان گذاشت.

جلسه شورای اقامه نماز استان کهگیلویه و بویر احمدبرگزار شد

سید احمد زرهانی در این وبینار با اشاره به رویکرد متفاوت اجلاسیه سراسری نماز در استان زنجان تصریح کرد: تمرکز در این اجلاس بر شناخت کند وکاودر اطراف مسئله مطالعه ومأموریت ها وارائه راهکار ها وبر نامه های مناسب در جهت ترویج اقامه نماز وبر انگیختن فرزندان،نسل نو به اقامه این فریضه الهی است.

وی بیان کرد: همه دستگاههایی اجرایی استان ها درامتداد وظایف خود نقش فرهنگی وتربیتی معطوف به رشد نسل نو را بر عهده دارند هر کدام از این ها باید گروهی از کارشناسان وصاحب نظران را جمع واین سوال را مطرح که برای اقامه نماز نسل نو با چه مشکلاتی مواجه هستند وچه اختیارات ووظایفی دارند ودر یک بر نامه ریزی میان مدت ظرف پنج سال آینده چه تدابیری را باید اتخاذ کنند که بر اساس آن تدابیر وحرکت اقامه نماز در نسل نو ارتقاء پیدا کند وتصریع بشود.

وی در ادامه گفت: مجموع این دستاورد ها در استان یک کاربرد دارد در سطح ملی کار بردی دیگردر سطح استان شورای اقامه نماز استان این دستاورد ها را بررسی می کند به عنوان برنامه هر دستگاه یعنی مشخص می شود هر دستگاه چه مأموریت هایی را دارند وبرای ترویج اقامه نماز چه کارهایی را باید انجام دهند که در نهایت اولویت بندی می کنند واین امکانات را فراهم می کنند متناسب با مأموریت های ذاتی خود شوند.

جلسه شورای اقامه نماز استان کهگیلویه و بویر احمدبرگزار شدجلسه شورای اقامه نماز استان کهگیلویه و بویر احمدبرگزار شدجلسه شورای اقامه نماز استان کهگیلویه و بویر احمدبرگزار شدجلسه شورای اقامه نماز استان کهگیلویه و بویر احمدبرگزار شدجلسه شورای اقامه نماز استان کهگیلویه و بویر احمدبرگزار شد

در پایان این نشست از پوستر جشنواره ملی نماز ونیایش کهگیلویه وبویراحمد رونمایی شد.

جلسه شورای اقامه نماز استان کهگیلویه و بویر احمدبرگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا