اخبارهمدان

شورای اقامه نماز اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، شورای اقامه نماز اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، روز شنبه سی ام دیماه باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، حسن پیمانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان و  مدیران دستگاه های تابعه وزارت اقتصاد در سالن جلسات این اداره برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، بیان کرد: نگاه به نماز به عنوان یک ابزار کمک می‌کند که فکر انسان باز شود و باعث آبادی دنیا و آخرت او شود. وی افزود: وقتی انسان به یک نامحدود متصل می‌شود به فضای نامحدود علم، دانایی و خرد هم متصل خواهد شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان در ادامه تشریح کرد: اتصال به بی‌انتها باعث می‌شود انسان تحت شعاع این فضا قرار بگیرد و به خداوند نزدیک شود انسان چون رنگ و بوی خدایی دارد به صورت نسبی از صفات خداوند بهره‌مند است مثل رحمت مهربانی گذشت.

حسنی حلم با اشاره به اهمیت اقامه نماز در ادارات گفت: بحث نماز باید در زندگی، خانه و محیط اداری مرور شود در در پاسخ به کسانی که می‌گویند آیا همه کارها درست شده است فقط نماز مانده باید بگوییم به قول اقبال لاهوری اسلام به ذات خود ایراد ندارد و  هر عیبی اگر وجود دارد در مسلمانی ماست و نباید فراموش شود نماز واقعی باعث می‌شود جامعه سالم داشته باشیم.

حجت الاسلام حسنی حلم اظهار کرد: باید به کارکردهای فرهنگی تربیتی اقتصادی نماز توجه کنیم زیرا نماز باعث تعادل زندگی انسان‌هاست و کارخانه انسان سازی می باشد.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه از حسن پیمانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان به پاس تلاش‌های صورت گرفته در رابطه با توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز تجلیل به‌عمل آمد.

شورای اقامه نماز اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا