اخبارهرمزگان

نشست شورای اقامه نماز صنعت، معدن و تجارت هرمزگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، نشست شورای اقامه نماز سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان و مجموعه‌های هم خانواده با حضور کارشناسان ستاد اقامه نماز استان روز سه شنبه هفدهم بهمن ماه در سالن کنفرانس این سازمان برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین فاضلی‌پور بر استفاده و بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های موجود در صنایع و کارخانجات استان برای توسعه و ترویج فرهنگ نماز تاکید کرد و اظهار داشت: پیام مقام معظم رهبری پیرامون مسئولیت‌های همگانی نماز باید در دستور کار همه مدیران صنایع کارخانجات و مراکز اقتصادی قرار گیرد.

کارشناس فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد استان در جلسه هم اندیشی دبیران ستاد اقامه نماز صنایع استان با اشاره به پیام مقام معظم رهبری پیرامون مسئولیت های همگانی نماز اظهار داشت: پیام معظم له بیانگر این است که همه مسئولان و مردم در راستای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز اول وقت مسئولند.

وی جامعه نمازی را جامعه مهدوی خواند و بیان داشت همه ما در برابر اقامه نماز تک تک افراد جامعه مسئول هستیم و اگر به اهمیت این موضوع مهم پی ببریم قطعا با شور و نشاط بیشتری در این راستا گام بر می داریم.

حجت الاسلام و المسلمین فاضلی پور با اظهار تاسف از کمرنگ بودن فرهنگ اقامه نماز اول در جمعی از دستگاه ها و کارخانجات و صنایع گفت: با گذشت ۴۵ سال از عمر انقلاب اسلامی و انجام تلاش‌های فراوان در راستای نهادینه شدن فرهنگ اقامه نماز اول وقت این فرهنگ هنوز آن طور که شایسته نظام مقدس اسلامی است نهادینه نشده است.

در پایان دبیر ستاد اقامه نماز صنعت، معدن و تجارت نیز با ارائه فعالیت های تصویری از انجام برنامه‌ها و فعالیت‌های صنایع در راستای توسعه و ترویج فرهنگ نماز و همچنین برگزاری یادواره شهدا و دیگر فعالیت‌های دینی و ارزشی در مجموعه صنعت و معدن خبر داد.

عباسی گفت: تاکنون با همکاری صنایع و اصناف گام‌های موثری در راه نهادینه شدن فرهنگ نورانی نماز و همچنین ارزش‌های اسلامی بعمل آمده است.

در پایان این نشست هریک از مدیران و دبیران واحدهای هم خانواده اقدامات و فعالیت های خود در زمینه اجرای فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی را بیان داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا