آذربایجان غربی

اولین جلسه شورای اقامه نماز استان آذربایجان غربی برگزار شد

تأکید استاندار آذربایجان غربی بر نقش حیاتی دستگاه‌های اجرایی و نهادها در ترویج فرهنگ نماز و اجرای مصوبات ستاد اقامه نماز

به گزارش ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، اولین جلسه شورای اقامه نماز استان در سال ۱۴۰۳ با حضور دکتر معتمدیان استاندار، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، حجت‌الاسلام و المسلمین پناهی مدیر ستاد اقامه نماز استان و سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو شورای استانی در عصر روز سه‌شنبه، بیست و هشتم فروردین ماه، در محل سالن جلسات شهیدان باکری استانداری برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از اعضای جلسه برای همکاری در تشکیل به موقع اولین جلسه سال، گزارشی از وضعیت اقامه نماز در استان، دستگاه‌های اجرایی، مدارس و دانشگاه‌ها ارائه داد.

حجت الاسلام پناهی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان دغدغه‌ها و نیازهای مادی و معنوی در حوزه اقامه نماز استان پرداخت و از تمامی مدیران استان درخواست کرد تا با همکاری تنگاتنگ و مسئولانه در این زمینه همکاری کنند.

در ادامه، پس از ارائه گزارش توسط مدیران دستگاه‌های آموزش و پرورش و حمل و نقل و راهداری استان،  دکتر معتمدیان استاندار آذربایجان غربی، در سخنانی بر ضرورت اجرای مصوبات شورای اقامه نماز استان و ترویج فرهنگ نماز در جامعه تأکید کرد.

وی با اشاره به وظیفه دستگاه‌های اجرایی در این زمینه، خواستار برگزاری منظم جلسات شورای استانی، شهرستانی و جلسات درون دستگاهی اقامه نماز شد.

دکتر معتمدیان همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی دستگاه‌ها و شهرداری‌ها برای فضاسازی محیطی و ترویج نماز تأکید کردند و از رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی خواستند تا با تولید محتوای مناسب، در این راستا نقش‌آفرینی کنند.

جلسه شورای اقامه نماز استان با حضور استاندار آذربایجان غربی برگزار شد

استاندار در ادامه بر آمادگی پایانه‌های مرزی و نمازخانه‌های راهدارخانه‌ها، پمپ بنزین‌ها و پایگاه‌های امدادی هلال احمر برای مراسم اربعین و استفاده مسافران از این امکانات تأکید کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم فعال‌سازی سیستم‌های صوتی در سطح شهر برای پخش اذان و ایجاد فضای معنوی تأکید کرد.

دکتر معتمدیان با تأکید بر اینکه هیچ بهانه‌ای برای کم‌کاری در حوزه ترویج نماز پذیرفتنی نیست، از مدیران خواستند تا در این راستا ابتکار عمل نشان دهند و از تمامی امکانات موجود بهره ببرند.

نماینده ولی فقیه در استان نیز با تأکید بر ضرورت اجرای شایسته برنامه‌های اقامه نماز در سطح دستگاه‌های اجرایی به ویژه مدارس و دانشگاه‌ها، مدیران را به اهتمام ویژه نسبت به این امر دعوت کرد.

وی در رابطه با پرداخت حق‌التبلیغ امامان جماعت دستگاه‌های اجرایی بر اساس بخشنامه‌های ابلاغی کشوری و در زمان‌بندی دقیق و به موقع ایشان تأکید کرد.

در این جلسه، مقرر شد که دستگاه‌های اجرایی و نهادها با جدیت بیشتری به اجرای مصوبات ستاد اقامه نماز بپردازند و هرگونه کم‌کاری در این زمینه پذیرفته نخواهد شد.

در پایان جلسه، استاندار آذربایجان غربی همچنین بر اهمیت تولید محتوا و استفاده از رسانه‌ها برای ترویج فرهنگ نماز تأکید کرد و از صداوسیما و فعالان فضای مجازی خواست تا با تولید محتوای مناسب و جذاب، در این زمینه نقش‌آفرینی کنند.

همچنین تصمیمات مهمی برای تقویت زیرساخت‌های مرتبط با نماز، از جمله وضعیت مساجد و برگزاری نماز جماعت، اتخاذ شد و برنامه‌هایی برای ترویج محتوایی نماز و فعالیت‌های فرهنگی در این زمینه تصویب شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا