اخبارهرمزگان

جلسه شورای اقامه نماز استانداری هرمزگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین محمد اعتمادی، مدیر ستاد اقامه نماز استان در نخستین جلسه شورای فرهنگی و شورای اقامه نماز استانداری هرمزگان که به صورت حضوری با اعضای ستادی و وبیناری با فرمانداری ها در محل سالن جلسات حوزه معاونت توسعه که روز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت برگزار شد، با قدردانی از اقدامات شورا در سال ۱۴۰۲ گفت: در سال ۱۴۰۳ نیز  جلسات شورای فرهنگی در فرمانداری ها طبق برنامه های زمان بندی شده ابلاغی برگزار شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان عنوان کرد: فرمانداری ها جهت برگزاری شش جلسه شورای فرهنگی و شوراهای ذیل شورای فرهنگی را زمان بندی و مصوبات آن را به دبیرخانه شورای فرهنگی استانداری ارسال کنند.

وی با اشاره به آیین نامه جدید توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز مصوب هیئت وزیران مطرح کرد: با توجه به تغییراتی که در آیین نامه شکل گرفته است همه همکاران آیین نامه را مطالعه و ماده ۱۹مربوط به وظایف وزارت کشور است که باید در استانداری و فرمانداری ها انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین اعتمادی با بیان اینکه شورای فرهنگی فرمانداری ها جهت مستند سازی و ارسال مستندات برنامه ها باید تلاش بیشتری داشته باشند، گفت: شورای فرهنگی در فرمانداریها جهت مستند سازی از برنامه ها از ظرفیت روابط عمومی در فرمانداری ها استفاده کنند تا از تضییع زحمات شورای فرهنگی فرمانداریها پیشگیری شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان: با توجه به اینکه عفاف و حجاب از وظایف ذاتی دفتر امور اجتماعی است امورات شورای عفاف و حجاب به این دفتر زیر نظر شورای فرهنگی واگذار شود.

 دبیر شورای فرهنگی استانداری نیز در این جلسه به اقدامات شورای فرهنگی در حوزه (امربه معروف و نهی از منکر، عفاف و حجاب، اقامه نماز، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و صیانت از حقوق شهروندی) پرداخت و ضمن تشریح و تبیین دستورالعمل های ابلاغی گفت: برنامه های شورای فرهنگی باید طبق دستورالعمل های ابلاغی از سوی وزارت کشور، در همه حوزه های ذیل شورای فرهنگی یعنی ستاد امر به معروف و نهی از منکر و ستاد اقامه نماز، فرهنگ ایثار و شهادت، حجاب و عفاف وسایر موارد انجام شود.

فاطمه رکن الدینی با اشاره به عملکرد شورای فرهنگی در فرمانداری ها تاکید کرد: اقدامات فرهنگی مناسبی در فرمانداریها انجام شده است اما انتظار است با توجه به نقاط ضعف در ارائه گزارش به ستاد جهت ارسال به مرکز دقت و تلاش بیشتری شود.

وی تصریح کرد: ارزیابی فرمانداری ها بر اساس فرم های ارسالی انجام می شود و فرمانداریها در صورت عدم گزارش دهی مناسب نمره قابل قبولی دریافت نخواهند کرد.

در ادامه هرکدام از اعضا به بیان نقطه نظرات خود و دبیران شورای فرهنگی فرمانداری های  بندرعباس، خمیر، میناب نیز به ارایه گزارش عملکرد شورای فرهنگی شهرستان مربوطه پرداختند و در پایان از دبیران شورای فرهنگی برتر فرمانداری ها تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا