اخبارکهگیلویه و بویراحمد

اولین جلسه شورای اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد، اولین جلسه شورای اقامه نماز استان با حضور آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج، حجت الاسلام والمسلمین رضا قاسمی مدیر ستاد اقامه نماز استان و سایر اعضای شورای اقامه نماز در روز یکشنبه سیزدهم خرداد ماه در سالن جلسات نماینده ولی فقیه برگزار شد.

در این جلسه آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، با بیان اینکه امروزه آسیب‌های اجتماعی فراوانی در گیر جامعه ما شده گفت: از راه‌های مقابله با این آسیب های اجتماعی ترویج نماز و ارتباط با خدا که اگر اتفاق بیفتد این آسیب‌ها مرتفع می‌شود.

نماینده ولی فقیه بیان کرد: آیه ۴۵ سوره مبارکه عنکبوت می‌فرماید؛ «إِنَّ الصَّلاهَ تَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَر؛ همانا نماز(انسان را) از فحشا و منکر باز می‌دارد» گویای اهمیت و تأثیر نماز در نهی نمودن انسان از بدی‌ها و اعمال زشت است.

وی افزود: اگر بتوانیم خود و دیگران و همکاران را به نماز به ویژه نماز اول وقت و همچنین نماز جماعت  سفارش کنیم، در واقع به جمع شدن خوبی‌ها کمک کرده و این عملی بسیار زیبا و نیکو است.

حجت الاسلام قاسمی مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ نماز در بین نسل نو، دانش آموزان ودانشجویان در طول سال جاری گفت: ستاد اقامه نماز استان این آمادگی  نسبت برگزاری نشست ها، جلسات پرسش وپاسخ و کلاس های نماز شناسی در مدارس ودانشگاه ها را دارد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و همراهی برنامه های نمازی در دستگاه ها بویژه دستگاه های فرهنگی اظهار داشت: نماز یکی ازشاخص های مهم مسلمان بودن و برای مسلمان یک شاخص بسیار مهم است.

در پایان جلسه جلسه هر یک از اعضای شورای اقامه نماز پیشنهاد و نقطه نظرات خود را ارائه و از فعال رسانه نمازی در صدا و سیما تقدیر شد.

جلسه شورای اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا