اخبارگیلان

جلسه شورای اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان گیلان برگزار شد

نماینده ولی فقیه در استان گیلان: نماز با حضور قلب زمینه ساز اقامه‌ عدالت منبعث از فرهنگ مهدوی ست.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان، جلسه شورای اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان با حضور آیت ا… فلاحتی نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت و دیگر اعضای شورای اقامه نماز و مهدویت استان در روز نوزدهم تیر ماه، در دفتر نماینده ولی فقیه در استان گیلان برگزار شد.

نماینده‌ ولی فقیه در گیلان امروز در جلسه شورای اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج)  بر لزوم ترویج فرهنگ نماز درسطوح مختلف جامعه‌ی اسلامی تاکید کرد و گفت: این فریضه‌ی مهم عبادی و معنوی اگر با حضور قلب ادا شود، زمینه ساز اقامه‌ی عدالت درتمامی ابعادی خواهد بود که فرهنگ مهدوی بدان توجه دارد.

آیت الله فلاحتی درهمین راستا جامعه‌ی بشری امروز را تشنه‌ عدالت و معنویت دانست و با اشاره به غلیان ظلم و جوری که در بستر زیاده خواهی و دنیا طلبی بر مستضعفان جهان بویژه مردم مظلوم غزه و فلسطین تحمیل شده، افزود: تاسی از مهدویت و تمسک به آموزه‌های اصیل اسلام ناب محمدی، فرصتی ست که می‌تواند ذهن و دل انسان‌های آزاده و کمال جو را در مسیر حقانیت و دفاع از ارزش‌های متعالی قرار داده و زمینه ساز مقابله با ظلم وجور زمانه باشد.

امام جمعه‌ رشت همچنین بر لزوم ایجاد ساز و کار‌های لازم جهت ایجاد رغبت نسل جدید به فرایض دینی تاکید کرد و افزود: پیشینه‌ی تاریخی و مذهبی استان گیلان و پیشگامی مردم این دیار در ترویج فرهنگ علوی اقتضاء میکند تا الگو‌های تعبد و دینداری دراین استان ولایی بیش از سایر نقاط کشور تجلی یابد.

وی همچنین تاکید کرد: ترمیم و پاکیزه سازی فضای نماز خانه‌ها و نگهداری بهینه‌ی مساجد از اولویت‌هایی ست که باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

نماینده‌ ولی فقیه در گیلان دربخش دیگری از سخنان خویش ویژگی‌های ارادتمندان فرهنگ علوی و مهدوی را در بستر تظلم خواهی، کفر ستیزی، نوعدوستی، اخلاص و ولایت پذیری تشریح کرد و افزود: سلمان دوران پیامبر و ۷۲ تن از یاران سید الشهداء در واقعه‌ی درس آموز کربلا از مصادیق بارز این صفات اند.

جلسه شورای اقامه نماز و بنیاد مهدویت گیلان
در ادامه‌ی این نشست، حجت الاسلام و المسلمین سید ابوطالب حجازی، مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج)استان گیلان نیز درگزارشی، روند فعالیت‌های انجام شده در این دو حوزه‌ مهم را تشریح و با اشاره به وجود مضایقی مشهود در نمازخانه‌های بین راهی استان، بر لزوم همراهی متولیان دولتی مبنی بر تامین اعتبارات مورد نیاز برای ترمیم و باز سازی این نمازخانه‌ها تاکید کرد.

در پایان این جلسه هر یک از اعضای ستاد اقامه‌ نماز و بنیاد مهدویت گیلان نظرات خود را در خصوص ترویج این فرهنگ غنی در جامعه‌ی امروز ارائه کردند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا