اخبارهرمزگان

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگا برگزار شد

به گزراش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل حفاظت محیط زیست استان با مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیرکل و دیگر اعضای شورای اقامه نماز حفاظت محیط زیست استان، روز چهارشنبه هفدهم آبان ماه، برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد اعتمادی، مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان ضمن تشکر و قدردانی از همکاری های اداره کل محیط زیست استان در خصوص ترویج فرهنگ نورانی نماز، اظهار کرد: نماز اول وقت از سیره ی ائمه اطهار(ع) و معصومین بوده و بزرگان نیز در طول تاریخ بر نماز اول وقت تاکید داشته اند.

وی بیان کرد: در دستگاه های اجرایی می بایست ۲۰ دقیقه که به عنوان وقت قانونی نماز در نظر گرفته شده تخصیص داد،اذان به صورت حلقومی پخش شود،دوره های فرهنکی و آموزشی در زمینه نماز به نحوی برنامه ریزی شود که علاوه بر کارکنان، فرزندان و همسران کارکنان نیز بتوانند در این دوره ها شرکت کنند و از فضائل نماز بهره مند شوند.

اعتمادی عنوان کرد: با کارهای خلاقانه و ابتکاری، حضور کارکنان و به خصوص مدیران و معاونین در نماز جماعت اول وقت و تبلیغات محیطی مناسب می توان نماز این واجب الهی را بین جامعه و نسل جدید، نهادینه کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان هرمزگان ضمن اشاره به سی امین اجلاس سراسری نماز، بیان کرد: هرساله اجلاس سراسری نماز که همراه با پیام مقام معظم رهبری به آن اجلاس است در یک استان برگزار می وشد و امسال نیز در استان و شهر زنجان در نیمه دوم آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

در ابتدای این جلسه نیز حبیب مسیحی تازیانی، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان ضمن تقدیر و تشکر از مدیر ستاد اقامه نماز جهت حضور در جلسه شورای اقامه نماز این اداره کل به ارائه گزارشی در زمینه نماز پرداخت و افزود: باتوجه به تقاضای همکاران، نمازخانه این مجموعه جابه جا شده و مکان جدید هم فضای بزرگتری به همکاران جهت برگزاری نماز جماعت تخصیص داده شده و هم این مکان از نظر سیستم صوتی و بصری تجهیز شده است تا سایرمراسم های معنوی نیز به خوبی در این مکان برگزار شود.

وی بیان کرد: ساخت دو نمازخانه در منطقه تفریحی و گردشگری کوه گنو شهر بندرعباس در دستور کار است تا کوهنوردان و سایر شهروندان که به این منطقه سفر می کنند بتوانند نماز خویش را اول وقت در این مکان ها بخوانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا