اخبارمرکزی

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، سیزدهمین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان واحد اراکT روز چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه، با موضوع ترویج و ارتقاء فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه، با حضور مرتضی قاسمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان، حجت الاسلام والمسلمین علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام و المسلمین رسول ظرافت مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و سایر اعضای جلسه در سالن جلسات حوزه ریاست واحد اراک برگزار شد.

مرتضی قاسمی رئیس دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم و تبریک ایام دهه کرامت، اساس دین را اقامه نماز دانست و در باب اهمیت اقامه نماز در قشر دانشجو مطالبی را بیان کرد.

سپس حجت الاسلام والمسلمین ظرافت در جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه، به بیان حدیثی از پیامبر پرداخت که می فرمایند: محبوب ترین عمل نزد خداوند نماز اول وقت است.

وی افزود: این حدیث بیانگر اهمیت این موضوع و ادای این فریضه الهی در اول وقت است، پس ما وظیفه داریم شرایطی را برای برپایی و حضور به موقع و اول وقت دانشگاهیان در نماز جماعت فراهم کنیم، هرچند که با توجه به تغییر ذائقه دانشجویان نسل جدید، فرهنگ سازی در این زمینه می بایست با شدت و تلاش بیشتری پیگیری شود.

در ادامه جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان، مطالبی را در خصوص فضیلت نماز بیان کرد که هر دستگاه به فراخور مأموریتی که دارد شیوه ها و راهکارهای جذب نسل جوان را بررسی کند.

سپس حجت‌الاسلام فاضلی دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد، گزارشی به صورت اسلاید از عملکرد سال گذشته و برنامه های مصوب سال جاری توسط ستاد اقامه نماز دانشگاه ارائه کرد.

همچنین اعضای شورای اقامه نماز دانشگاه نظرات، پیشنهادات خود را در خصوص برنامه های ستاد اقامه نماز مطرح نمودند.

در پایان جلسه، تفاهم نامه بومی‌سازی توسعه و ترویج فرهنگ نماز و برنامه های مصوب سال ۱۴۰۳ ستاد اقامه نماز دانشگاه  توسط ریاست دانشگاه و مدیر ستاد اقامه نماز استان منعقد شد.

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

منبع : دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا