مازندران

اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز شهرستان بابل برگزار شد

در این جلسه حجت الاسلام مهدی رمضانی برسمنانی به عنوان دبیر جدید اقامه نماز شهرستان بابل معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان بابل با حضور حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام مجتبی روحانی امام جمعه، قاسم عزیز زاده گرجی فرماندار بابل و اعضای شورای اقامه نماز، روز پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه در دفتر امام جمعه بابل برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام روحانی امام جمعه بابل، ضمن خیر مقدم گویی به حجت الاسلام ابراهیمی و اعضای شورای اقامه نماز بیان داشت: توجه به امر اقامه نماز و حضور در نماز جمعه و اقامه نماز در دستگاهها و مساجد، رمز موفقیت ما در استمرار حرکت گرانقدر انقلاب اسلامی در راستای خون مطهر شهدا و امر ولایت و رهبری می باشد.

امام جمعه بابل گفت: اهتمام به امر اقامه نماز وظیفه فردی و اجتماعی ما مسلمانان است و باید به گونه­‌ای باور و برنامه­‌ریزی داشته باشیم که نماز به عنوان سیمای دین در خانواده و جامعه برجسته و از جایگاه رفیعی برخوردار باشد.

عزیز زاده گرجی فرماندار بابل ضمن خیر مقدم به مدعوین، به ویژه حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: تردیدی نیست انسان نماز گزار در صبر و تحمل بسیاری از مشکلات قدرتمند تر است و نماز همواره به انسان آرامش خاصی می بخشد .

فرماندار بابل با تشکر از مدیر ستاد اقامه نماز استان از حسن انتخاب حجت الاسلام رمضانی ، همکاری همه مدیران با دبیر اقامه نماز شهرستان را یادآور شد.

عزیز زاده گرجی با تأکید بر این که شورای اقامه نماز، ظرفیتی به منظور برنامه ریزی و مدیریت برای اقامه نماز است، گفت: ما در این شورا باید برای اقامه هر چه بهتر نماز در سطح جامعه برنامه ریزی کنیم.

در ادامه حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، ضمن تشکر از برگزار کنندگان این جلسه و تبریک ولادت امام رضا علیه السلام با تاکید بر استفاده از فیوضات نماز در جامعه اظهار داشت: مقابله با آسیب های اجتماعی از طریق ترویج اقامه نماز اول وقت نقشی اثرگذار دارد .

وی افزود: نماز در واقع نهی کننده فحشا و منکرات بوده و ریشه بسیاری از کاهش دهنده آسیب‌های اجتماعی است.

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران، ضمن برشمردن فعالیتهای فرهنگی، آموزشی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز در دستگاههای اجرایی افزود: دستگاههای اجرائی موظفند فرهنگ اقامه نماز را در محیط کاری آنچنان نهادینه کنند که در هنگام نماز هیچکس کاری غیر از اقامه نماز تصور نکند و با عشق و دلدادگی به امر اقامه نماز بپردازند.

وی فعالیتهای ستاد اقامه نماز را از قبیل پیگیری تفاهمنامه مسائل مربوط به نظارت و ارزیابی و سامانه سجاده، سند تحول، آموزش احکام و اسرار نماز و پاسخ به شبهات از طریق مدرسین بومی آموزش دیده از مرکز تخصصی نماز قم، شرکت در مسابقات تنظیمی از طریق ستاد اقامه نماز و جدی گرفتن جلسات شورای اقامه نماز بر شمرد.

حجت الاسلام ابراهیمی از زحمات حجت الاسلام رضا متولی طاهر، دبیر قبلی ستاد اقامه نماز شهرستان بابل تشکر کرد و طی حکمی حجت الاسلام مهدی رمضانی برسمنانی را به عنوان دبیر جدید اقامه نماز شهرستان بابل معرفی کرد و از مسئولین شهرستان خواست که همکاری همه جانبه را با دبیر اقامه نماز معمول نمایند.

در پایان هریک از اعضاء شورا، نکته نظرات خودرا در امر ترویج نماز وهمکاری بادبیر جدید اقامه نماز بیان کردند و جلسه با تبادل نظر پایان یافت.

اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز شهرستان بابل برگزار شد

اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز شهرستان بابل برگزار شد

اولین جلسه فصلی شورای اقامه نماز شهرستان بابل برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا