مرکزی

هشتمین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، هشتمین جلسه شورای اقامه نمازدانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک روز سه شنبه دوم خرداد ماه به همت ستاد اقامه نماز دانشگاه، با موضوع بررسی ضرورت های ارتقاء فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه با حضور مرتضی قاسمی دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک، حجت الاسلام و المسلمین رسول ظرافت مسئول نهاد رهبری، دکتر شیخان معاون فرهنگی دانشجویی، ، حجت الاسلام فاضل فاضلی دبیر ستاد اقامه نماز و سایر اعضای جلسه برگزار شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی از کلام وحی، حجت الاسلام ظرافت با اشاره به روایات مختلفی که در مورد نماز وجود دارد، بیان کرد: یکی از مهمترین روایات از ائمه معصومین (ع) این است که «به شفاعت ما نمی رسد کسی که نماز را سبک بشمارد» و نماز همانند ریسمانی متصل به خداست که اگر سبک شمرده شود، هر بار تکه ای از آن پاره می شود.

وی به راهکار های توسعه و گسترش فرهنگ نماز اشاره کرد و گفت: مسئولین واحدهای دانشگاهی باید ضمن همکاری با ستاد اقامه نماز، در انجام برنامه های مربوط به نماز اهتمام ویژه ای داشته باشند.

مرتضی قاسمی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز و لزوم توجه جدی به این امر مهم الهی، تلاش روسای واحدها و مراکز را در جهت توسعه و ترویج فرهنگ نماز مورد تاکید قرار داد.

در این جلسه حجت‌الاسلام فاضلی گزارشی از عملکرد و فعالیت های اقامه نماز واحدها و مراکز دانشگاهی را ارائه کرد و افزود: با موافقت رئیس دانشگاه مقرر شد از خادمین نماز و واحدهای برتر در حوزه نماز استان تقدیر به عمل آید.

در پایان جلسه اعضای ستاد نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص حضور جامعه دانشگاهی در مراسم فریضه نماز در واحدهای دانشگاهی را مطرح کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا