اخبارمرکزی

نهمین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، نهمین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان با موضوع ترویج و ارتقاء فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه، روز شنبه بیست و هشتم مرداد ماه با حضور مرتضی قاسمی دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه، حجت الاسلام رسول ظرافت مسئول نهاد رهبری، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام فاضل فاضلی دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه و اعضاء شورا در سالن جلسات برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام ظرافت به برگزاری جلسه پرسش و پاسخ در خصوص شبهات دینی ویژه دانشجویان با حضور اساتید مجرب، ویژه دانشگاهیان و مخصوصا دانشجویان و پاسخگویی به سئوالات و مسائل دینی و شرعی و با حضور مشاور مذهبی آگاه به مسائل دینی تاکید کرد.

وی در ادامه، حضور مسئولان، مدیران و اساتید دانشگاه در صفوف نماز جماعت را سبب ترغیب پرسنل و دانشجویان در امر فریضه نماز جماعت دانست و نسبت به رفع برخی از نیازمندی های نمازخانه های دانشگاه تاکید کرد.

سپس قاسمی ریئس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن خوش آمدگویی به حاضرین، با اشاره به اهمیت و جایگاه فریضه نماز، مطالبی در خصوص اجرای برنامه های نماز در دانشگاه را بیان کرد و گفت: محوریت برنامه های نماز نباید صرفا اساتید و کارکنان باشند، بلکه باید توجه ویژه ای به نقش الگویی و محوری اساتید نسبت به دانشجویان نیز داشته باشیم.

وی افزود: مسئولین و مدیران دانشگاه نسبت به اثر بخشی دوره های آموزش نماز ویژه مخاطبین دانشگاه اقدام کرده و کاستی ها شناسایی و رفع شود.

حجت الاسلام رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری مستمر جلسات شورای اقامه نماز در دانشگاه آزاد اسلامی و تسلیت ایام، در ادامه این جلسه ضمن بیان فضیلت فریضه نماز از دیدگاه آیات و روایات  افزود: برای ترویج و گسترش فرهنگ نماز و گرایش و انگیزه بیشتر جوانان و نوجوانان به سوی این فریضه الهی، باید به سمت استفاده از ایده های نوین و خلاقانه گام برداشت.

وی اضافه کرد: اساتید دانشگاهی برای نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه، خانواده ها، نهادهای آموزشی و ادارات نقش بسزایی دارند و باید از این ظرفیت استفاده بهینه کرد.

در این جلسه حجت‌الاسلام فاضلی دبیر اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک گزارشی از اقدامات و برنامه های انجام گرفته در جهت ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه را ارائه کرد و افزود: با موافقت رئیس محترم دانشگاه مقرر شد از خادمیاران نماز و واحدهای برتر در حوزه نماز استان تقدیر به عمل آید.

در پایان جلسه اعضاء شورا، نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص حضور جامعه دانشگاهی در مراسم فریضه نماز در واحدهای دانشگاهی و عملیاتی شدن برنامه های فرهنگی با محوریت نماز و مسجد مطرح کردند و بر مباحثی چون عدم تلاقی جلسات، همایش ها و کلاس های آموزشی با وقت نماز، تبلیغات محیطی، تجهیز مسجد و نمازخانه ها و حضور بیشتر و پررنگتر مسئولین در نماز جماعات دانشگاه تاکید شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا