اخبارچهارمحال و بختیاری

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان لردگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان لردگان، روز یکشنبه، نوزدهم آذرماه، با محوریت برنامه ریزی دقیق و هماهنگی جهت برگزاری اجلاس نماز شهرستان لردگان، در دفتر امام جمعه لردگان برگزار شد.

این جلسه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، امام جمعه، فرماندار، فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی، اعضای شورای اقامه نماز و دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان لردگان تشکیل شد.

در ابتدای جلسه کریم زاده فرماندار لردگان به جایگاه و اهمیت نماز اشاره کرد و گفت:  نماز در آخرت تجلی پیدا می‌کند و نتایج آن در آخرت نسبت به دنیا بسیار بیشتر است و نماز برگ عبوری است در دست نمازگزار که او را تا اوج کمال و عالم ملکوت می‌رساند.

وی به تشکیل کمیته های تخصصی نماز تاکید کرد و افزود: باید در امر اقامه و توریج نماز برنامه ریزی های ویژه ای صورت بگیرد تا تجهیزات و امکانات اولیه نماز در سطح شهرستان لردگان مراکز اقامتی ،مراکز تفریحی و گردشگری ،جایگاه های سوخت و پمپ بنزین ها و نمازخانه های ادارات و مدارس فراهم شود و به ان توجه جدی شود و همچنین جهت بررسی و ارئه گزارشات کمیته های تخصصی نماز تشکیل شود.

فرماندار لردگان برگزاری اجلاس نماز در لردگان را امری مهم خواند و ابراز کرد: آموزش و پرورش و همه دستگاه های اجرایی شهرستان باید در کنار شورای اقامه نماز تلاش کنند که بتوانیم در نیمه دوم آذرماه اجلاس نماز شهرستان را هر چه با شکوه تر برگزار کنیم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به برگزاری جشن های تکلیف در مدارس و ادارات گفت: آموزش و پرورش،مدیران و دستگاه های اجرایی شهرستان باید برای دانش آموزان و فرزندان کارکنانی که به سن تکلیف رسیده اند جشن تکیف برگزار کنند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان خاطرنشان کرد:  موضوع امسال اجلاس نماز نسل نو با رویکرد مدرسه، مسجد و دانشگاه است و  هرساله یک اجلاس سراسری نماز در کشور برگزار می‌شود و در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز این اجلاس نماز برگزار می‌شود و اهمیت موضوع و اقامه نماز نیز مهم است چراکه نماز یک موضوع دینی، قرآنی و مذهبی است و باید همیشه در اقامه نماز پیشتاز باشیم.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان لردگان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا