اخبارلرستان

جلسه شورای اقامه نماز استان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، جلسه شورای اقامه نماز استان لرستان با محوریت اقامه نماز در دستگاه های اجرایی استان، وضعیت نمازخانه ها و نحوه اجرایی برنامه های فرهنگی در سال جاری با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی، استاندار لرستان و مدیران دستگاه اجرایی در تاریخ هفدهم آذر ماه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان در شورای اقامه نماز استان اظهار داشت: وضعیت اقامه نماز در ادارات و سازمان‌های دولتی نسبت به گذشته بهتر شده و فضا و امکانات لازم در اکثر ادارات برای اقامه نماز توسط انسان‌های علاقه‌مند فراهم شده است اما هنوز در سطح جامعه با رسیدن به نقطه مطلوب برای اقامه نماز فاصله داریم و اهمیت و جایگاه نماز در ادارات باید تبیین شود.

برگزاری اقامه نماز استانداری استان لرستان

وی افزود: نماز یکی از مهم‌ترین اموری است که ضرورت آن همیشه احساس می‎شده اما این ضرورت امروز بیش از گذشته است و با اقامه نماز و بهره‌گیری از آثار معنوی آن می‎توانیم نظام خود را در برابر آسیب‌ها و خطرات مصون بداریم.

چراغی با بیان اینکه انسان باید سعی کند تا لذت‌های معنوی را فهمیده و در این راستا اهتمام ارزنده‌ای را داشته باشد، گفت: اگر به این امر مهم دست یابیم و رابطه‌ای عاشقانه را با خداوند منان برقرار کنیم سبب خواهد شد تا به مراتب والا و ارزنده‌ای برسیم.

برگزاری شورای اقامه نماز استانداری استان لرستان

وی نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز را مهم‌ترین هدف شورای اقامه نماز دانست و افزود: با برگزاری این نشست‌ها در پی دست‌یابی به این هدف و نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز هستیم واقامه نماز در اول وقت و آن هم در مسجد به حل بسیاری از مشکل افراد کمک می کند و نماز به عنوان یک فریضه الهی اگر بخوبی نهادینه شود بسیاری از آسیب های اجتماعی از جامعه رخت بر می بندد.

برگزاری شورای اقامه نماز استانداری استان لرستانبرگزاری شورای اقامه نماز استانداری استان لرستانبرگزاری شورای اقامه نماز استانداری استان لرستانبرگزاری شورای اقامه نماز استانداری استان لرستان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا