اخبارخراسان رضوی

کمیته اقامه نماز شورای شهر مشهدالرضا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، شورای اقامه نماز شورای شهر مشهد با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، رییس شورا، مشاور و مسئول شورای اقامه نماز شهرداری مشهد و کارشناسان چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت ماه برگزار شد.

ابتدا حجت الاسلام و المسلمین مقامی مشاور شهردار و دبیراقامه نماز شهرداری مشهد گفت: حوزه شهرداری و بخش ها و ناحیه های مرتبط در این مجموعه ها ۱۷۰ امام جماعت، اقامه نماز و همکاری فرهنگی و هریک کمیته اقامه نماز دارند.

وی ادامه داد: این کمیته ها به صورت منظم در هفته در یکی از این مجموعه ها جلساتی برگزار و ضمن شرکت در آن به بررسی کمی و کیفی برنامه ها انجام گرفته پرداخته می شود و از فعالین قدردانی و تشکر می گردد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از تشکیل جلسه و برنامه ریزی خوب حجت الاسلام و المسلمین مقامی نسبت به توسعه اقامه نماز جماعت و نظارت کیفی این امر یادآور شد: شورا شهر و شهرداری مشهد ظرفیت خوبی دارد که می توان به شهروندان، زائرین و خانواده پرسنل خود در حوزه معارف نماز ارائه خدمت کرد.

وی افزود: در صورت حمایت همچون گذشته از برنامه های ستاد اقامه نماز می توان در برنامه های فرهنگی و آموزشی خود پوشش بیشتری را انجام دهد. مانند تشکیل جلسات نماز و خانواده برای والدین به خصوص در مناطق محروم، نشست با دانش آموزان در مدارس، افزایش نشست های نماز و خانواده در فرهنگسراها و همچنین برنامه های مشترک ستاد اقامه نماز و رادیو ملی زیارت که با محوریت نماز و قرآن انجام می گیرد.

در ادامه سبحانی نیا اضافه کرد: در صورت صلاح دید و کارشناسی در مراکز تفریحی شهر و بوستان های بزرگ برای دسترسی بهتر شهروندان سکوهایی برای خواندن نماز ایجاد گردد و از هر ده تابلو تبلیغاتی که عقد قراداد می شود یکی را به تبلیغ نماز در مناسبت های خاص اختصاص داده شود.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در پایان خاطر نشان کرد: همچنین در تهیه هدیه فرهنگی نماز مانند چاپ کتاب چهل حدیث و توشه سفر برای زائرین و برگزاری مسابقه در طول سال از این مجموعه ها مساعدت گردد.

در پایان موحدیان رییس شورای شهر مشهد ضمن تشکر از حضور جمع و ارائه پیشنهادات مناسب گفت: یکی از مصادیق ارائه نماز برگزاری باشکوه نمازجماعت است و باید براین تاکید و تبلیغ لازم انجام داد و نسبت به پیشنهادات خوب حمایت و همکاری لازم با ستاد اقامه نماز شورای اقامه نماز شهرداری انجام خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا