آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز و توانمند سازی ائمه جماعات دانشگاه پیام نور استان با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، جمالپور رئیس دانشگاه و سایر اعضاء شورا و ائمه جماعات دانشگاه های استان، روز یکشنبه بیست و چهارم دی ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره به آیه ۴۱ حج، گفت: نماز بحث حاکمیتی است و یک نمونه از منظومه برنامه های حکومت داری است، مسئولین موظف هستند که در کنار سایر وظایف اداری، نماز را اقامه کنند، اقامه نماز تنها برگزاری نمازجماعت نیست بلکه در کنار این، باید به سایر برنامه های ابلاعی طبق تفام نامه نیز عمل گردد.

وی با تاکید بر توسعه و ترویج نماز در محیط دانشگاه، افزود: امام جماعت دانشگاه در برقراری ارتباط با دانشجویان تلاش کنند، بصورت چهره به چهره با دانشجویان ارتباط داشته باشد، در مرحله بعدی تقویت ایمان و تقوا در دانشجویان مهم است، که باید بدانست دانشمند بی تقوا به اسلام ضرر میرساند ولی اگر تقوا داشته باشد به نفع اسلام است.

جمالپور با بیان اهمیت نماز، گفت: نوع نگاه ما به نماز در دانشگاه نگاه حاشیه ای نیست و قاطبه همکاران ما نمازگزار هستند، تلاش ما بر این است که نماز در اول وقت و به جماعت خوانده شود و بخش عظیمی از فعالیت ما در مسئولیتمان نماز است، که در کنار وظایف اداری و آموزشی خود انجام می دهیم، البته هیچ اجباری در این مورد برای کارکنان نداریم ولی تشویق داریم.

وی با اشاره به نقش ائمه جماعات در دانشگاه، ادامه داد: چون ائمه جماعات مسئولیتی در دانشگاه ندارند، لذا تاثیر گذاری بیشتری دارند مثل هیئت یا بسیج که تاثیر گذاری بیشتری دارد.

حجت الاسلام بابایی با بیان روش های تأثیر گذاری در مخاطب، گفت: متولیان فرهنگی باید مثل حصرت عیسی که پای حواریون را می شست، تواضع داشته باشند تا موفقیت شان دو چندان شود، کار فرهنگی شباهت زیادی با باغبانی دارد، با وارد شدن به یک باغ زیبا و پربار معلوم می‌شود که باغبان خوبی دارد، و وقتی در یک دانشگاه نمازجماعت خوب دیده می شود معلوم است که مدیریت خوبی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا